Нова iOS дозволить Apple відключати смартфони з контрафактними дисплеями
2 Листопада , 2017
Український агродрон від Kray Technologies не має аналогів у світі (ВІДЕО)
2 Листопада , 2017

Вчені з Мельбурну створили двовимірний матеріал, якого не існує в природі

Команда дослідників Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT, Австралія) під керівництвом професора Куроша Калантара-Заде і доктора Торбена Денеке зробили відкриття, яке може докорінно змінити наші уявлення про хімію. Вони створили двовимірний матеріал товщиною в декілька атомів, що не має природних аналогів.

Щоб створити його, вчені розчинили кілька природних металів в інших рідких металах, в результаті чого утворились тонкі оксидні шари, які легко відділялись один від одного. Доктор Денеке порівняв цей процес зі збиванням молока при отриманні капучіно.

На думку вчених, у нового матеріалу велике майбутнє, перш за все в галузі швидкодіючої електроніки – при створенні систем зберігання даних нового покоління.

Очищені шари оксиду можуть бути використані в якості швидкодіючих транзисторів, які споживають мінімальну кількість енергії. На основі таких оксидних шарів можуть бути створені сенсорні екрани з унікальною чутливістю.

«Ми прогнозуємо, що розроблена технологія торкнеться приблизно третини таблиці Менделєєва, — розповідає професор Калантар-Заде, — Багато атомарно тонких оксидів — це напівпровідникові або діелектричні матеріали, які є основою сучасних електронних та оптичних приладів».

Двумерные металлыКраплі рідкого металу, використаного в дослідженні

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline