Європейське космічне агентство схрестить дрони з супутниками
1 Грудня , 2017
Насадка Youbionic подвоїть можливості людської руки
1 Грудня , 2017

Вчені з Массачусетсу навчились перетворювати вуглекислий газ на паливо

Ми вже писали про розробки південнокорейських вчених по перетворенню вуглекислого газу на паливо. Тепер дослідники Массачусетського технологічного інституту (MIT) запропонували свій варіант. Вони навчились перетворювати вуглекислий газ, що виділяється при спалюванні палива на ТЕС в сировину, яку потім можна переробити в пальне для автомобілів і літаків, а також в інші речовини.

Доктор Ксяо Ю Ву спільно з Ахмедом Гуніемом і професором машинобудування Рональдом Креном розробили мембранну систему, на основі сполук лантану, кальцію та оксиду заліза, проходячи через яку, двоокис вуглецю (СО2) перетворюється в монооксид – СО.

Сам процес поділу відбувається при температурі 990 °С. Дуже важливо, щоб СО продовжував «свій шлях» через мембрану поки не виявиться на протилежній стороні. Досягти цього можна за допомогою вакууму, однак для цього потрібно багато енергії.

Альтернативою витратній технології може стати використання потоку водню або метану, так як ці речовини легко окислюються і не вимагають різниці в тиску для «прокачування» атомів кисню через мембрану.

Отриманий монооксид вуглецю можна безпосередньо використовувати в якості палива, а в поєднанні з воднем, водою або сумішшю – для отримання рідкого вуглеводневого палива і інших цінних хімічних продуктів – метанолу, синтез-газу і т. д.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: