Студенти з Івано-Франківська стали переможцями Всеукраїнської олімпіади з робототехніки
8 Червня , 2017
Hyundai готує електрокросовер Kona за ціною 35 тис євро
9 Червня , 2017

Вчені ЄКА розробили технологію виготовлення будівельних матеріалів з реголіту за допомогою сонячного світла

Однією з проблем, з якими доведеться зіткнутись людям, вперше ступивши на поверхню іншої планети, стане пошук матеріалів, за допомогою яких можна буде побудувати приміщення космічної бази та елементи супутньої інфраструктури. Можливості сучасних космічних кораблів не дозволяють розраховувати на те, що експедиції можна буде взяти з собою достатню кількість навіть сухих будівельних сумішей і ідеальним варіантом у цьому випадку є використання місцевих матеріалів у максимально можливій мірі. І останнім часом вчені ведуть розробки технологій, які дозволять використовувати місцеві ресурси, вже був розроблений полімер біологічного походження, який при змішуванні з місячним пилом, наприклад, перетворюється в досить міцний будівельний конструкційний матеріал.
В одній зі своїх недавніх робіт дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго знайшли спосіб виготовлення цегли з марсіанського грунту без необхідності проведення високотемпературної обробки. А вчені з Європейського космічного агентства (ЄКА), які займалися протягом декількох років проблемами будівництва на Місяці, розробили технологію виробництва цегли, для якої потрібно лише місячний пил і концентроване сонячне світло.
Структура материала
Для перевірки працездатності винайденої технології дослідники використовували аналог місячного пилу, склад, що складається з суміші вулканічних порід. Для спікання пилу в цеглу використовувалась сонячна піч зі 147 параболічними дзеркалами. Сфокусоване сонячне світло нагрівало зразки спресованого місячного пилу до такої високої температури, що частинки сплавлялись одна з одною і утворили тверде тіло.
“Звичайно, сфокусоване сонячне світло не здатне розігріти все тіло “цегли” до температури сплаву відразу. Ми використовували спеціальний тривимірний принтер, який наносив шари, товщиною 0.1 міліметра, і енергії сонячного світла стало достатньо для нагріву шару до температури до 1000 градусів Цельсію, достатньої для сплавлення частинок пилу в єдине ціле” – розповідає Адвеніт Макайа (Advenit Makaya), – “Використовуючи такий підхід ми можемо робити одну цеглу, розміром 20 х 10 х 3 сантиметри, за п’ять годин”.

Солнечная печь
Отримані шляхом спікання пилу цеглини мають, звичайно, меншу твердість, ніж традиційні будівельні цеглини. По твердості їх можна порівняти з застиглим гіпсом, але з урахуванням всього вищесказаного даний метод є найбільш життєздатним на сьогоднішній день методом виготовлення будівельних матеріалів. Однак, вченим ще належить з’ясувати, як процес спікання пилу буде протікати в умовах космосу. “Демонстрація працездатності нашого методу проводилась в нормальних земних умовах. Зараз ми починаємо наступний проект під назвою RegoLight, метою якого стане дослідження особливостей такого процесу в умовах космосу та умов, присутніх на поверхні Місяця” – розповідає Адвеніт Мокайя.
І на закінчення слід зазначити, що дана технологія може виявитись дуже корисною не тільки в космосі, але і на Землі. Адже досить часто бувають ситуації, коли доставка будівельних матеріалів у віддалені місця є справою дорогою або неможливою по різних причинах. Та освоїти нові території, побудувавши там перше тимчасове житло, дозволять подібні технології виробництва будівельних матеріалів за рахунок місцевих ресурсів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline