Постріл снайперської гвинтівки .50 калібру на 130,000 FPS
2 Січня , 2018
Новий тип пам’яті, що працює за рахунок зміни форми молекул
3 Січня , 2018

Вчені винайшли метод електролізу, що працює в 4 рази ефективніше

Водень, найпоширеніший елемент всесвіту може стати перспективним чистим джерелом палива, однак через низку проблем його застосування поки не може отримати широкого розповсюдження. Вчені з Південної Кореї розробили нову систему отримання газу з води, яка, за їх словами, набагато ефективніша інших електролізних технологій.

Дослідницька група, до складу якої увійшли науковці з Ульсанского національного інституту науки і техніки, Корейського інституту енергетичних досліджень та жіночого університету Сукмун, взяла за основу свого винаходу вже існуючу конструкцію під назвою «тверда оксидна електролізна комірка» (SOEC).

В удосконаленій моделі, так, як і в інших електролізерах, електричний струм розщеплює воду на молекули водню і кисню, які потім окремо вловлюються. Відмінність полягає в тому, що в запропонованій установці обидва електроди є твердотільними, як і електроліт, який слугує провідником іонів.

Получение водорода расщиплением воды

В системах, що використовують рідкі електроліти, необхідно постійно контролювати рівень рідини. До того ж з часом рідкі електроліти стають причиною корозії інших компонентів. Твердотільні електролізери позбавлені цих недоліків, вони працюють при більш високих температурах і можуть отримувати електрику з цього тепла, відповідно, енерговитрати при їх функціонуванні мінімальні.

До сьогоднішнього дня існувало два варіанти комірок SOEC, в яких використовувались різні електроліти: перша конструкція дозволяла пропускати тільки іони кисню, а друга – тільки іони водню. Такий односторонній рух обмежував кількість виробництва водню і вимагав модернізації.

Водородные технологии

Зберігши всі переваги твердотільного накопичувача, дослідники розробили нову високоефективну гібридну систему (Hybrid-SOEC), в якій використовується провідник зі змішаними іонами для одночасного переносу як негативно заряджених іонів кисню, так і позитивно заряджених іонів водню (протонів).

Використовуючи змішаний іонний провідник і електроди з шаруватого перовскіту, Hybrid-SOEC виробив 1,9 літрів водню за годину, працюючи при напрузі комірки 1,5 В і температурі 700° С. Дослідники кажуть, що це в чотири рази ефективніше існуючих систем електролізу води, а після безперервного функціонування пристрою протягом 60 годин ознаки погіршення продуктивності повністю відсутні.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: