Створено келих, який перетворює воду на “вино”
7 Листопада , 2017
Найвищий хмарочос на сонячній енергії побудують у Дубаї (відео)
7 Листопада , 2017

Вчені визначили країни, які найбільше забруднюють космос

Наближається крайній термін «генерального прибирання».

Видання Business Insider опублікувало підсумки дослідження, яке свідчить про критичний рівень засміченості навколоземної орбіти.

Ученые подсчитали, какие страны сильнее всего загрязняют космос

Фото: consettmagazine.com

Вчені підрахували, що на сьогоднішній день на навколоземній орбіті обертається понад 4600 різних супутників, а також 14,000 одиниць великого космічного сміття. За більшу частину штучних об’єктів несуть відповідальність лише три країни – США, Росія і Китай.

З усіх предметів, які обертаються навколо нашої планети, маленьких, не більше кулака, меншість. Близько 95 відсотків – це різні уламки, у тому числі відпрацьованих частин ракет, мертві супутники, втрачені астронавтами інструменти, які при зіткненні здатні завдати серйозної шкоди.

Це небезпечне орбітальне сміття рухається в 10 разів швидше, ніж куля. Воно може залишатись там сотні років, — попереджає інженер з аерокосмічної техніки Білл Айлор.

Кожне зіткнення подібних уламків може викликати виникнення тисячі нових елементів, які рухаються з високою швидкістю і за непередбачуваними траєкторіями.

За підрахунками Європейського космічного агентства, близько 170 млн уламків розміром більше 1 мм, таких як шматочки фарби і загублені болти, обертаються навколо Землі на швидкості десятків кілометрів на годину.

Із загальної кількості великих уламків США несуть відповідальність за 3999 одиниць, Росія(СРСР) відстає на 38 пунктів, а Китай відправив у космос 3475 сміттєвих одиниць. Велика частина «китайських» уламків утворилась в 2007 році в результаті випробувань протисупутникової зброї.

Наслідком засміченості навколоземної орбіти може стати ефект Кесслера — ситуація, при якій ближній космос стане абсолютно непридатним для практичного використання, а кожна спроба покинути Землю стане вкрай небезпечною.

Крім того, при подвоєнні космічного сміття на орбіті кожні 10 років через 20-25 років це сміття почне падати з неба.

 

Нагадаємо, в даний час прибиранням ближнього космосу не займається ніхто. З найбільш реалістичних проектів по звільненню навколоземної орбіти від сміття можна відзначити розроблений в ЄС проект по запуску магнітних “буксирів”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline