Роботи вступають в боротьбу з агресивними видами тварин
14 Травня , 2017
З’явилося відео першого прольоту Cassini через атмосферу Сатурна
15 Травня , 2017

Вчені створили принципово новий тип динаміків з графену

Практично всі існуючі на сьогоднішній день динаміки працюють за одним і тим же принципом: електричний сигнал породжує коливання котушки в полі постійного магніту, та приводить у рух дифузор, а це, в свою чергу, створює коливання повітря і звукові хвилі необхідної частоти. Але в майбутньому все може змінитись, адже вчені з британського Ексетерського університету створили принципово новий тип динаміка з графену, якому взагалі не потрібні механічні вібрації.

Принцип роботи нового динаміка ґрунтується на зміні температури графену, яка призводить до виникнення звуку. Раніше графен вже застосовувався при створенні динаміків, але в минулому з нього робили дифузори, що давало збільшення ефективності роботи пристрою. З нового динаміка зникли всі рухомі частини, що дозволило значно зменшити розмір і збільшити ефективність. Динамік виконаний у формфакторі мікропроцесора розміром з ніготь великого пальця. Всередині корпусу процесора, крім самого динаміка, заховані підсилювач і навіть графічний еквалайзер.

Термоакустичний принцип роботи дозволяє перетворювати температуру в звук або навпаки — перетворювати звукові коливання в тепло. Цей ефект вперше був описаний ще в кінці XIX століття вченим Лордом Релея. У середині XX століття цікавість до взаємозв’язку звуку і тепла сильно зросла, тому що необхідно було вивчити нестійкість в камерах згоряння з великими перепадами температур. На сьогоднішній день існують термоакустичні двигуни і навіть термоакустичні холодильники. А ось термоакустичних динаміків, та ще й з графену, ‘ поки ще ніхто не створював.

Графен є прекрасним провідником, тому, пропускаючи через нього електричні імпульси, можна швидко нагрівати і охолоджувати його. Графенова мембрана розширюється і стискається, що здійснює вплив на навколишнє повітря і породжує звукові хвилі. Наскільки хороший одержаний таким способом звук? Команда дослідників стверджує, що графеновий термоакустичний динамік дозволяє отримати «багату звукову палітру», в залежності від того, як і куди на нього подається електрика. Цикли нагрівання і охолодження дозволяють створювати численні звукові частоти одночасно, при цьому міксуючи їх між собою, підсилюючи і налаштовуючи їх звучання. Вченим навіть вдалося домогтись отримання ультразвуку.

Результати досліджень британських вчених були опубліковані в журналі Scientific Reports.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline