В Шанхаї побудували полігон для тестування дронів
12 Вересня , 2017
Нова китайська ракета-носій виведе на орбіту шість супутників
12 Вересня , 2017

Вчені створили першу мікросхему квантової пам’яті

Вчені покладають великі надії на квантові комп’ютери, що використовують явища квантової суперпозиції і квантової заплутаності для обробки і передачі даних. Але до цих пір нікому не вдавалось створити квантові чіпи пам’яті. Співробітникам Каліфорнійського технологічного інституту першими вдалось створити мікропроцесор, здатний зберігати квантову інформацію у вигляді світла в кубітах. Фахівці вважають це дуже важливим кроком, адже подібні чіпи дозволять технології квантових обчислень зробити крок далеко вперед.

Мікросхема містить в собі масив модулів пам’яті розміром 15 на 0,7 мікрометра. Кожен модуль включає в себе оптичний елемент, що вловлює і утримує фотон всередині. Перед початком роботи мікросхема охолоджується до температури -272,7 градуси Цельсію, після чого дослідники активували лазер для доставки фотонів в модулі пам’яті. Модулі здатні утримувати фотони протягом 75 наносекунд, після чого світло йшло далі. На виході інформація, що міститься в фотонах, перевірялась на збіг з первісною. Відсоток помилок за результатами експерименту склав лише 3%.

В традиційній комп’ютерній пам’яті одиниця інформації «біт» зберігається або у вигляді одиниці, або у вигляді нуля. Квантові ж комп’ютери працюють з інформацією, представленою у вигляді кубітів – «квантових бітів». На відміну від бітів кубіти можуть бути не тільки нулем або одиницею, але і тим і іншим одночасно. А це, в свою чергу, дозволяє зберігати й обробляти інформацію більш ефективно. Команда дослідників з Каліфорнійського технологічного інституту опублікувала результати своїх досліджень у журналі Science.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline