Проект Baxter шукає нові способи спілкування людей і роботів
9 Листопада , 2017
Харків’янин самотужки створює комп’ютерну гру про українське місто XVIII століття
9 Листопада , 2017

Вчені створили новий тип високоефективних постійних магнітів

Дослідники з Ліверморської національної лабораторії імені Лоуренса розробили новий тип високоефективних постійних магнітів, який повинен усунути дефіцит звичайних постійних магнітів на основі самарію і неодиму. Основою нового магніту є структура магнітів на основі сполуки самарію та кобальту (SmCo5), але більша частина атомів дефіцитного і дорогого кобальту замінена атомами заліза і нікелю.
Сучасні неодимові магніти мають перевагу перед магнітами на основі самарію і кобальту за енергетичними показниками. Новий же магніт усуває більшість відомих недоліків SmCo5-магнітів, зберігши початкову високотемпературну ефективність.
На жаль, заміна абсолютної більшості атомів кобальту атомами заліза, які мають більший магнітний момент, робить шестикутну кристалічну решітку матеріалу магніту термодинамічно нестійкою. Вчені з Ліверморської національної лабораторії змогли обійти проблему нестабільності, додавши в кристалічну решітку “стабілізуючі” атоми нікелю.
Використовуючи розрахунки моделей електронної структури нового магніту SmCoNiFe3 показали, що цей магніт володіє рядом чудових магнітних властивостей і здатний замінити SmCo5 – або неодимові магніти в безлічі сфер їх застосування. “Це дуже своєчасне відкриття” – розповідає Пер Содерлінд (Per Soderlind), провідний дослідник, – “Ціни на кобальт підскочили в два рази тільки за минулий рік, що пов’язано з використанням цього матеріалу в літій-іонних акумуляторних батареях. Залізо, яким ми замінили кобальт, дуже недороге і доступне”.
В даний час дослідники очікують на отримання патенту на розроблений ними новий вид постійних магнітів. А після отримання патенту вони приступлять до розробки методу виробництва таких магнітів в промислових масштабах.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: