Пластиковий гаджет, який взаємодіє з Wi-Fi без електроніки
17 Грудня , 2017
NASA намагається здешевити виробництво і експлуатацію своєї мегаракети SLS
18 Грудня , 2017

Вчені створили еластичну батарею, повністю виготовлену на основі тканини

Дослідницька група з університету Бінгемтону (Binghamton University) і Державного університету Нью-Йорку (State University of New York) розробила новий тип біологічної батареї, проведеної в дію спеціальними бактеріями і повністю виготовлену з тканини. Ця батарея демонструє таку ж ефективність, як і інші біобатареї, виготовлені на твердій основі, а її вихідної потужності достатньо для постачання енергією малоспоживаючих переносних електронних пристроїв і пристроїв, що вбудовуються в одяг людини.
Еластична природа волокон тканини, на яких розміщені елементи біобатареї, визначає те, що ця батарея може бути багаторазово розтягнута, стиснута або скручена без помітних втрат її електричних характеристик і провідності.
Порівняно з традиційними хімічними батареями і ферментативними паливними елементами, мікробні паливні елементи можуть стати більш підходящим джерелом енергії для портативної електроніки, адже окремі мікроорганізми, які виступають у ролі біокаталізатора, забезпечують стабільні ферментативні реакції і мають досить тривалий термін життя.
Єдиним, чого потребують біобатареї для роботи, це живильне середовище для своїх бактерій. За умови використання спеціальних генномодифікованих бактерій цим живильним середовищем може бути навіть піт, що виділяється тілом людини, або органічні сполуки, що потрапляють на тканину з навколишнього середовища.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: