НАСА планує випробувати технологію захисту Землі від небезпечних астероїдів
12 Липня , 2017
Кільцеплан: літак із замкнутим контуром крила
12 Липня , 2017

Вчені розробляють етичні норми для безпілотних автомобілів

Очевидно, що в найближчому майбутньому безпілотні автомобілі стануть частиною нашого життя. З не меншою впевненістю можна констатувати, що і вони зіткнуться з проблемами, характерними для звичайних автомобілів з водіями. Вже зараз за допомогою комп’ютерів вчені моделюють, як поведе себе автомобіль-безпілотник, коли перед ним, наприклад, раптово виявиться безтурботний пішохід. Тобто, мова вже йде про етичні аспекти штучного інтелекту.

Дослідники Інституту когнітивних наук при університеті Оснабрюка (Німеччина) створили своєрідну шкалу цінності живих істот і предметів для автоматизованих транспортних засобів. Згідно з нею у разі аварії пріоритетом у збереженні життя будуть користуватись водії, пішоходи та діти. Далі йдуть тварини і неживі предмети. Це означає, що в принципі окремі етичні норми цілком актуальні для машини.

Этика для автопилота

Для створення «етичного» алгоритму, вчені помістили групу добровольців у віртуальну реальність, створили їм переконливі сценарії різних дорожніх ситуацій.

Зокрема, їх просили вести машину в сильний туман, при цьому назустріч їм траплялись різні предмети, тварини і люди. Рішення, прийняті добровольцями, а точніше їх сигнали мозку фіксувались апаратурою.

Отримані результати надзвичайно важливі. В умовах тотальної роботизації машини, як і люди, мають дотримуватись певних етичних норм і правил, інакше вони можуть повністю вийти з-під контролю.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: