Топ-5 сучасні українські стартапи
11 Травня , 2017
Перший в історії підручник фізики пішов з молотка за 790 000 доларів
11 Травня , 2017

Вчені придумали, як на Марсі без води робити будматеріали

З кожним днем космічна експедиція на Марс стає все ближчою. Але давайте уявимо, що перші колоністи вже дісталися на Червону планету і вирішили там влаштуватись. З чого їм будувати житла? Адже для виробництва бетону та цегли потрібна вода, яка на четвертій планеті від Сонця у великому дефіциті. На щастя, відповідь готові надати інженери NASA.

Як повідомляє журнал Scientific Reports, співробітники американського аерокосмічного агентства придумали досить простий спосіб створення на Марсі будівельних матеріалів. Спочатку планувалося використовувати технологію 3D-друку, яку в NASA розробляють вже не перший рік. Вона дозволяє використовувати місцеву породу для виготовлення необхідних матеріалів, але проблема полягає в тому, що для такого друку потрібна вода. На щастя, якщо вірити дослідженням, марсіанський ґрунт виявився ідеально пристосованим для виготовлення цегли завдяки присутності в ньому частинок заліза, а для створення цегляних блоків сировину необхідно лише зпресувати.

Вчений Брайан Чоу і його колеги з університету Каліфорнії в Ла-Хойї для розробки нової технології експериментували з аналогами марсіанського ґрунту, виготовленими з речовин викидів вулканів на Гавайських островах і наночастинок заліза з додаванням деяких мінералів для того, щоб склад штучного ґрунту був максимально наближений до марсіанського. У ході експериментів при нагріванні до високих температур і дії великого тиску, вчені виявили, що отриманий матеріал по своїй міцності був порівнянний з армованим бетоном і обпаленою силікатною цеглою.

В ході подальших досліджень матеріалу фахівці з’ясували, що саме частки заліза відіграють ключову роль у формуванні структури матеріалу і навіть просте зттискання грунту за допомогою пресу змушує їх з’єднуватись один з одним і утворювати міцне з’єднання. Як відзначають експерти, якщо їх припущення вірні, то для марсіанського будівництва потрібен буде лише тривимірний принтер, здатний друкувати і пресувати цеглини.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline