Як буде виглядати старт першої марсіанської експедиції?
19 Листопада , 2017
Vespa розкрила характеристики електроскутера Elettrica (відео)
20 Листопада , 2017

Вчені перетворили повітря в паливо

Альтернативна енергетика та створення палива, яке було б безпечним для навколишнього середовища і при цьому високоякісним, часом змушує вчених придумувати вельми елегантні способи отримання. Наприклад, корейські дослідники нещодавно представили технологію виробництва пального з повітря. Причому це не фігура мови, а реальна технологія, описана в журналі Nature Communications.

Група хіміків з Південної Кореї створила наноматеріал, здатний перетворювати атмосферний вуглекислий газ в метан, використовуючи для цього лише енергію сонячного світла. Як заявив один з авторів дослідження Хюнджун Сун з Інституту KAIST,

«Наш каталізатор складно порівнювати з іншими типами таких наночастинок, так як всі такі експерименти проводились в дуже різних умовах. Проте вже зараз можна сказати, що він має рекордно високий рівень активності та ефективності, і в деяких випадках перевершує конкурентів. Інші подібні каталізатори, створені в останні роки, володіють двома великими недоліками, які не дозволяють застосовувати їх на практиці – швидкість їх роботи часто буває вкрай низькою, а швидші каталізатори зазвичай є нестабільними, і їх доводиться очищати після декількох годин використання. До того ж всі вони мають досить низький ККД».

Винахід південнокорейських фахівців позбавлений цих недоліків. В ході експериментів над наночастинками оксиду цинку і комбінування їх з іншими наноматеріалами, вчені спостерігали за тим, як змінюються їхні хімічні та оптичні властивості. В ході цих експериментів вдалось з’ясувати, що об’єднані наночастинки з окису цинку і оксиду міді активно поглинають молекули СО2, розщеплюють і перетворюють вуглекислоту в метан під водою і при хорошому освітленні. Крім того, ці наночастки не руйнувались і не забруднювались при тривалому використанні.

Зараз експерти спрямовані на подальше вивчення і покращення технології для того, щоб підвищити ККД реактора і налагодити виробництво промислових установок для одержання практично невичерпного джерела енергії.

Джерело

LEU
LEU

1 Коментарій

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline