Армія дронів буде висаджувати в М’янмі по 100 тисяч дерев на день
16 Серпня , 2017
Sprite, найменший космічний апарат передав на Землю перші повідомлення
16 Серпня , 2017

Вчені перетворили кристал в “перезаписувану” електронну схему

Група вчених з університету штату Вашингтон (Washington State University, WSU) знайшла досить простий спосіб “запису” елементів електронних схем на поверхні кристалічної підкладки. Цей спосіб відкриває можливість виготовлення прозорих тривимірних електронних пристроїв, схему яких можна змінювати, “переписуючи” і підлаштовуючи її під особливості вирішення якогось конкретного завдання.
У звичайних умовах використовуються кристали титанату стронцію (SrTiO3) які не проводять електричний струм. Але коли дослідники провели вибіркове нагрівання певних ділянок поверхні кристалу при особливих умовах, структура ділянок змінилась і ці ділянки стали електропровідними. При цьому, теплова обробка ділянок кристалу збільшила питому електричну провідність матеріалу в 1000 разів. “Стирання” записаної раніше схеми проводиться також шляхом нагрівання кристалу до певної температури і впливу на нього світлом з певними параметрами. А найцікавішим у всьому цьому є те, що процес обробки кристалу проводиться при кімнатній температурі.
Технология перезаписи
“Цей процес відкриває світ нової електроніки, елементи схем якої створюються оптичним способом на поверхні кристалу” – розповідає Метт Маккласкі (Matt McCluskey), професор фізики і матеріалознавства університету штату Вашингтон, – “Але найголовніше те, що є можливість стирання вже створеної схеми і повторного запису нової схеми на цьому ж місці”.
І на закінчення слід зазначити, що технологія “перезаписуваних” електронних кристалів може бути корисна не тільки для створення електронних пристроїв. На її основі можна буде створити новий тип енергонезалежної пам’яті, різні типи електронних і оптичних датчиків і багато іншого.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline