Tesla побудувала «будинок на колесах» для реклами чистої енергії
15 Серпня , 2017
Створено біомедичний робот для захоплення окремих клітин
15 Серпня , 2017

Вчені отримали рекордно короткі імпульси світла

Дослідницька група з університету Центральної Флориди (University of Central Florida) продемонструвала технологію, що дозволяє отримати рекордно короткі імпульси рентгенівського випромінювання, тривалість яких становить 53 атосекунди. Зазначимо, що група, очолювана професором Зенгу Чангом (Zenghu Chang), побила свій власний рекорд, встановлений ними ще в 2012 році, який на той час становив 67 атосекунд.
Атосекунда дорівнює 10-18 секунди або одну мільярдну однієї мільярдної частки секунди. А за 53 атосекунди світло встигає пройти відстань, рівну тисячній долі від товщини людської волосини. Подібно до того, як за допомогою надшвидкісних камер можна зробити запис швидкоплинних подій, таких, як попадання кулі в ціль, за допомогою атосекундних імпульсів світла можна робити запис ще швидших подій, таких, як рух і взаємодія електронів в атомах або молекулах.
Крім того, що групі професора Чанга вдалось отримати рекордно короткі імпульси рентгену, ці імпульси мали меншу довжину хвилі, ніж отримані раніше. Частота імпульсів світла знаходиться в спектральній області так званого “вікна прозорості води” (water window), довжини хвилі, яка активно поглинається атомами вуглецю і абсолютно прозорої для води.
Виробництво рекордно коротких атосекундних імпульсів стало можливим завдяки розробці і застосуванню нових потужних оптичних “драйверів”, в ролі яких виступають фемтосекундні лазери, які випромінюють світло з більшою довжиною хвилі, і нові методи компресії світлових імпульсів.
Отримані вченими короткі імпульси світла вже наближаються до тривалості, що дозволить “висвітлити” процеси, в яких задіяні пов’язані електрони, що переміщаються в середовищі різних матеріалів. Це, в свою чергу, дозволить вченим розробити нові типи напівпровідникових матеріалів, на базі яких будуть створені чіпи, що мають в тисячі разів більшу швидкодію, ніж використовувані сьогодні.
“Атосекундні імпульси м’якого рентгенівського випромінювання можуть використовуватись для зйомки процесів в живих клітинах, в яких беруть участь біологічні молекули. Крім цього, дослідження руху електронів та інших носіїв електричного заряду, дозволять нам знайти ефективніші матеріали для штучного фотосинтезу, для сонячних батарей і для отримання біологічного палива” – розповідає професор Чанг.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline