SpaceX отримала сертифікацію для наукової місії
20 Лютого , 2018
Еластичний дисплей, який можна приклеїти на тіло
21 Лютого , 2018

Вчені не можуть відтворити дослідження ШІ, і це серйозна проблема

На недавніх зборах Асоціації розвитку штучного інтелекту (Association for the Advancement of Artificial Intelligence) вчений Одд Ерік Гундерсена представив доповідь, суть якого – галузь заганяє себе в небезпечний глухий кут. Виявляється, більшість існуючих ШІ не підтримують фундаментальний принцип реплікації (відтворюваності) власних дій. І на те є дві причини, вирішення яких поки не бачиться.

Під реплікацією в даному випадку розуміється отримання однакових результатів роботи ШІ при постановці ідентичних завдань. Користувач хоче бути впевнений, що керуюча система його ноутбука або атомного реактора працює не тільки ефективно, але й передбачувано. Поки все обмежується дуже простими, шаблонними завданнями, так воно і є, але ми вже зараз бачимо, що починаються відхилення в роботі реальних систем.

Перша причина: всі сучасні ШІ безупинно вчаться і міняють свій стиль роботи, тактику і стратегію. Стають індивідуальними, через що їх потрібно примусово перенавчати для роботи в нових умовах. Але це вкрай важко реалізувати з другої причини – вихідний код, алгоритми роботи майже всіх систем закриті їх розробниками.

У доповіді Гундерсена зазначено, що з 400 ШІ, представлених спільноті за два останніх роки, лише у 6 % алгоритми піддавалися дешифруванню і вивченню. Видавання проміжних даних підтримувало менше третини програм, через що їх налаштування ставало неймовірно важким завданням. Гундерсена визнає за авторами алгоритмів ШІ право зберігати в таємниці їх інтелектуальну працю, але закликає всіх подумати про те, щоб почати працювати спільно. В іншому випадку майбутнє ШІ виглядає вельми туманним.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: