Нові сферичні колеса компанії Goodyear отримують штучний інтелект
4 Квітня , 2017
Нове підземне сховище відновлюваної енергії використовує гаряче повітря
4 Квітня , 2017

Вчені навчилися створювати провідники, суперконденсатори та інші електронні елементи прямо всередині живих рослин

В 2015 році, групі дослідників з Швеції вдалося ввести всередину живої троянди спеціальний струмопровідний матеріал. Поширившись по рослині, цей матеріал полімеризувався і сформував найтонші електричні провідники, а шляхом додавання в певних ділянках додаткових компонентів, вченим вдалося створити в рослині повністю функціональний транзистор. Робота в даному напрямку була продовжена групою професора Роджера Габріельсона (Roger Gabrielsson), якому вдалося змінити і вдосконалити використані на початку матеріали. Тепер цей матеріал здатний проникати в усі рослина, формуючи струмопровідні нитки не тільки в стеблі, але і в інших місцях рослини, у листках, в пелюстках і корінні.
“Нам вдалося вводити новий склад в одну і туж саму рослину безліч разів. І від цього не постраждала ні сама рослина, ні функціональність створюваних у ньому електронних схем. Таким шляхом нам вдалось, навіть, створити аналог суперконденсатора, який заряджається за допомогою іонного “насоса”, що використовує в своїх цілях фотосинтез та інші природні процеси, що відбуваються в рослині” – розповідає Елені Ставрінідоу (Eleni Stavrinidou), вчений з Лабораторії органічної електроніки, – “Енергія, отримана від однієї рослини, звичайно, невелика. Але її достатньо для приведення в дію різних датчиків, приміром”.
Дані дослідження відкривають перед людьми нові перспективи використання рослин у своїх цілях. Цілком імовірно, що в майбутньому поля, засаджені “електронними” рослинами стануть свого роду зеленими живими електростанціями, а деякі додаткові компоненти, які, можливо, будуть створені в майбутньому стануть основою біологічних паливних елементів і перетворять рослини в “фабрики”, які виробляють готове рідке біопаливо.
“Кілька років тому ми продемонстрували, що створення електронних рослин є цілком доступною справою. Тепер же, нам вдалося продемонструвати перспективу першого практичного застосування таких рослин” – розповідає професор Магнус Берггрен (Magnus Berggren), – “Реалізовані нами технології збирання та акумулювання енергії можуть перетворити рослини в живі, досить ефективні, електростанції і в біологічні системи інших видів, які можна буде змусити працювати на благо людства”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline