Компанія SIRIN LABS розробляє перший у світі блокчейн-смартфон
30 Вересня , 2017
Компанія Lockheed Martin хоче створити марсіанський посадковий модуль
1 Жовтня , 2017

Вчені навчились зберігати оптичні дані у вигляді звукових хвиль

Абсолютно новий тип пам’яті.

Група дослідників з Сіднейського університету, Австралія, розробила новий метод, який дозволяє перетворити дані, що передаються у вигляді оптичних сигналів, а акустичні коливання, іншими словами в звукові хвилі.

Ця технологія, вже реалізована у вигляді експериментального чіпу, дозволить різко сповільнити потік цифрової інформації на чіпі, не втративши при цьому ні одного біта.

А це, в свою чергу, дозволить зберігати отриману інформацію якийсь час для проведення процедур її обробки, пошуку і зворотного перетворення в оптичні сигнали для передачі її наступному одержувачу.

«Інформація, перетворена в «акустичну форму» нашим чіпом, рухається зі швидкістю, на п’ять порядків величин менше, ніж швидкість світла, швидкість, з якою вона поширюється в оптичній формі.

Ця відмінність нагадує відмінність між блискавкою і супроводжуючим її гуркітом грому», — розповідає Бірджит Стіллер (Birgit Stiller), дослідник з Сіднейського університету.

Тут слід зазначити, що висока швидкість передачі інформації іноді стає проблемою для комп’ютерів і комунікаційного устаткування, які просто не справляються з обробкою великого потоку даних. Саме тому в майбутніх фотонних комп’ютерах і в комунікаційному обладнанні потрібна оптична пам’ять, здатна виступати у якості накопичувального буфера.

«Наша нова пам’ять, незважаючи на уповільнення швидкості руху інформації, не звужує смугу пропускання вихідного оптичного сигналу. Це досягається за рахунок використання безлічі акустичних хвиль різної довжини для паралельного зберігання та відновлення інформації», — розповіла Бірджит Стіллер.

В даний час у розпорядженні дослідників вже є дослідний зразок чіпа фотонно-акустичної пам’яті, який був виготовлений на замовлення фахівцями Центру лазерної фізики (Laser Physics Centre) австралійського Національного університету.

Подальші зусилля вчених будуть спрямовані на розробку супутніх технологій, які дозволять проводити обробку, поділ та інші маніпуляції з «уповільненими» даними, що зберігаються в чіпі пам’яті у вигляді акустичних коливань.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: