Нові прогнози Рея Курцвейла про майбутнє людства
16 Червня , 2017
Створено перший двомірний магніт товщиною в один атом
16 Червня , 2017

Вчені наблизились до створення установки для штучного фотосинтезу

Кисень є основою життя практично всіх істот на нашій планеті. І з’являється він, як відомо з курсу шкільної біології, в процесі фотосинтезу, що проходить в листках і стеблах рослин. Вчені з різним ступенем успішності багато разів робили спроби повторення цього процесу в лабораторних умовах, проте досягти прийнятного результату досі не вдалось. Але все може змінитися завдяки дослідженням американських фахівців, які створили особливий вид молекул, здатних брати участь в процесах штучного фотосинтезу.

За розробку відповідають фахівці з Національної лабораторії Брукхевен під керівництвом Джеральда Манбека. В ході серії досліджень їм вдалося створити пару супрамолекул, в яких світлозбираючий рутеній прикріплений до каталітичного центру іонів металу родію. Супрамолекули являють собою великі утворення, які складаються з різної кількості молекулярних утворень меншого порядку. Супрамолекули мають властивість «збиратись» в об’ємні структури, будучи основою біологічних утворень, таких як, наприклад, мембрани клітин.

За словами вчених, завдяки використанню двох супрамолекул продуктивність використання кожного електрону значно зростає: одна така молекула здатна в ході серії реакцій виділяти з суміші вуглекислого та інших газів 280 молекул водню і кисню за 10 годин. Варто сказати, що раніше рекорд становив 40 молекул за 4 години. Така висока швидкість реакції зможе допомогти створити екологічно чисте джерело палива із застосуванням процесу фотосинтезу. Установка на основі супрамолекул може видаляти вуглекислий газ і забруднюючі речовини з повітря, таким чином «вбиваючи двох зайців разом»: очищаючи повітря і виділяючи водень, який можна використовувати для створення екологічно чистої енергії.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: