В Британії почала працювати “ферма” найбільших і найпотужніших у світі вітрогенераторів
31 Травня , 2017
Найтонша в світі голограма може стати основою тривимірних дисплеїв для смартфонів і комп’ютерів
31 Травня , 2017

Вчені IBM створили “балістичні” нанопроводники, які можуть стати компонентами квантових комп’ютерів

Вчені дослідницького підрозділу компанії IBM в Цюріху зробили важливий крок на шляху до створення квантового комп’ютера. Вони першими в історії продемонстрували технологію “стрільби” електронами через нанопровідники, виготовлені з напівпровідникового матеріалу III-V групи, які розташовувались на поверхні кремнієвого чіпу. Дані дослідження проводились в рамках більш масштабної програми, спрямованої на пошуки і розробки квантових технологій, здатних працювати при нормальній температурі навколишнього середовища.
Згадані вище нанопровідники з арсеніду індію можна умовно назвати двомірними через дуже малу товщину. Для їх виготовлення використовувалась нова оригінальна технологія TASE (Template-Assisted-Selective-Epitaxy), яка може бути використана для створення складних мереж нанопровідників, по яким буде передаватись квантова інформація. “Балістичні” нанопроводники є ідеальним середовищем для транспортування електронів, які під час руху зберігають незмінними свої квантові властивості, такі як енергія, імпульс і спін.
Однією з головних проблем, з якими довелося зіткнутись дослідникам IBM, стало не виготовлення нанопровідників, а отримання якісного напівпровідникового матеріалу, в якому не повинно було міститись жодних домішок і дефектів.
І на закінчення слід зазначити, що електронні зв’язки за допомогою балістичних нанопровідників не будуть використовуватись в найближчому майбутньому для побудови квантових обчислювальних систем. Даний напрямок досліджень знаходиться ще на ранній стадії і самі дослідники ще не знають, з якими ефектами їм доведеться зіткнутись в найближчому майбутньому.
Тим не менш, існує ймовірність того, що нова технологія через кілька років вже зможе бути використана в квантових обчислювальних системах серії IBM Q, які доступні зараз через хмарний сервіс IBM Cloud. І, цілком ймовірно, що до того моменту нові квантові технології дозволять відмовитись від використання надпровідних кубітів, що потребують охолодження до наднизьких температур.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: