У Голландії запустили Gemini – один з найбільших вітропарків у світі
19 Травня , 2017
Новий швейцарський “сонячний” літак SolarStratos вперше піднявся в повітря
19 Травня , 2017

Вчені-фізики довели можливість створення машини часу

«Математично це можливо».

Фізикам вдалося створити математичну модель машини часу, використовуючи криву простору-часу, і довести теоретичну можливість подорожей в минуле або майбутнє, повідомляє Science Alert.

Ученые заявили о возможности создания машины времени

Фото: sciencealert.com / B. K. Tippett

Фокус полягає в тому, що за допомогою кривої простору-часу обраний часовий відрізок «згинається» навколо гіпотетичних пасажирів, поміщених в капсулу, яка прослизає в минуле або майбутнє, рухаючись зі швидкістю світла.

Фахівці відзначають, що пристрій має представляти за формою «бульбашку» або «ящик», в якому можуть перебувати пасажири і переміщатись в часі.

Модель відкидає ідею погляду на Всесвіт як на тривимірний простір з окремо існуючим четвертим виміром, і закликає охопити всі чотири виміри одночасно. Це дозволяє представити просторово-часовий континуум, коли різні шляхи в тканині простору-часу пов’язані один з одним.

Теорія відносності Ейнштейна пов’язує гравітаційні ефекти у Всесвіті з викривленням простору-часу. Якби простір-час було плоским, планети переміщалися б по прямих лініях. Проте, згідно теорії відносності, геометрія простору-часу викривляється поблизу об’єктів з високою масою, що і призводить до того, що планети обертаються навколо своїх зірок.

«Люди звикли вважати подорожі в часі фантастикою. І ми теж схильні так думати, тому що в реальності цього не робимо. Але математично це можливо», — зауважив фізик-теоретик Бен Тіппетт з Університету Британської Колумбії в Канаді.

Тіппетт і Цанг впевнені, що не тільки фізичний простір може викривлятись, але й тканина часу теж змінює напрямок поблизу об’єктів з великою масою. Астрофізикам вже відомо, що при наближенні до чорної діри час рухається повільніше.

Разом з колегою, астрофізиком Девідом Цангом з Університету Меріленда, Тіппетт застосував Загальну теорію відносності Ейнштейна, щоб створити математичну модель машини часу, яку назвали TARDIS.

Принцип дії пристрою схожий з бульбашкою Алькуб’єрре. Проте в даному випадку машина має переміщатись по замкнутій кривій, і зовнішній спостерігач зможе споглядати дві версії подорожі: коли, з одного боку, час тече звично, а з іншого – йде в зворотному напрямку (фото вище). В даний час вчені думають над тим, як можна викривити простір-час.

Дослідники впевнені, що створити машину часу, як у Дока з фільму «Назад в майбутнє», не так вже складно. Залишилося відшукати матеріали, яких поки людство не виявило.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline