Дубайський стартап працює над найшвидшим суперкаром в світі
13 Листопада , 2017
Півсфери — краще житло для Марсу
13 Листопада , 2017

В Японії вперше успішно пересадили тканини, надруковані на 3D-принтері

Технологія 3D-друку отримує все більше поширення. І якщо якихось 5 років тому ми і подумати не могли про те, що за допомогою цієї технології будуть створювати органи і тканини, то вже сьогодні це стало реальністю. Наприклад, група вчених з університету Кюсю, що в Японії, успішно пересадили роздруковану на 3D-принтері печінку.

Як пише видання 3ders.org з посиланням на журнал Scientific Reports, першим піддослідним став лабораторний щур. Як повідомляють дослідники, через тиждень після трансплантації нова тканина повністю прижилась. Насправді це дуже великий крок вперед для всієї трансплантології: успіх операції доводить, що замість пересадки цілого органу можна буде замінювати його частини, не чекаючи донорського органу. Як говорять вчені,

«Система для фіксації 3D-тканини за допомогою голчастих масивів дозволила виготовити тканину зі складною геометрією. Наш метод полягає в особливому способі з’єднання сотень печінкових клітин з використанням тривимірного біодруку. Більше того, новий метод має цілий ряд переваг: по-перше, він не викликає ушкодження судин, а по-друге, за рахунок прямого зв’язку між трансплантатом і тканинами органу, нова тканина утворюється набагато швидше».

Але і це ще не все. Суть нової технології полягає в тому, що клітини для майбутньої пересадки вирощуються не в пробірці, а всередині людського організму, що дає можливість уникнути алергічних реакцій і негативних наслідків, пов’язаних з відторгненням трансплантату імунною системою. Японські вчені стверджують, що новий метод може бути використаний не лише для пересадки тканин печінки, але і у трансплантології інших органів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline