Proterra Catalyst E2 Max – електричний автобус, який встановив рекорд дальності поїздки на одному заряді акумуляторних батарей
21 Вересня , 2017
Навіщо платити за Tesla Powerwall, якщо можна зробити його самостійно?
21 Вересня , 2017

В Японії сонячні електростанції поєднають з грибними фермами

Після катастрофи в Фукусімі Японія все більше уваги приділяє переходу від ядерної енергетики до вироблення енергії з відновлюваних джерел, проте перешкодою на цьому шляху є величезний дефіцит вільної землі для встановлення сонячних або вітряних ферм, так як більша її частина необхідна для сільського господарства.

Найочевидніше рішення – поєднати два напрями використання землі. Саме це і буде реалізовано в новому проекті компаній Sustainergy і Hitachi Capital, в якому під сонячною електростанцією потужністю 4 МВт будуть вирощувати гриби, які не потребують великої кількості сонячного світла.

Реалізація проекту буде проводитись за допомогою двох ферм в префектурі Міягі (північно-східна Японія). «Сільськогосподарські СЕС» повинні бути завершені та підключені до мережі в кінці вересня і стануть найбільшим у країні проектом подвійного призначення.

«Така бізнес-модель скасує перешкоди, з якими нині стикаються фермери, намагаючись ввести комерційне виробництво сонячної енергії. Вони зможуть забезпечити достатню кількість електроенергії для своїх потреб і отримати надлишок, з якого можна отримати додатковий дохід», – пише Nikkei Asian Review.

Японська молодь втікає з сіл у міста, тому частина сільськогосподарських земель залишається занедбаною. Подібні проекти могли б дати цим ділянкам нове життя, одночасно забезпечуючи виробництво чистої енергії і продуктів харчування, і будучи гарним джерелом заробітку для власників.

За оцінками Міністерства навколишнього середовища Японії, невикористовувані сільськогосподарські угіддя, доступні для таких проектів подвійного призначення, мають потенціал генерації 70 000 МВт сонячної енергії, чого достатньо для живлення 20 млн домашніх господарств.

Ідея використання ВДЕ-проектів подвійного призначення не нова для Японії. Країна також будує величезні плавучі сонячні електростанції на своїх водосховищах, що дозволяє виробляти чисту енергію і використовувати їх за призначенням, не порушуючи екологію водойм.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline