Австралійці побудують квантовий комп’ютер нового типу
8 Вересня , 2017
Запущений сервіс Lyrebird здатний відтворити будь-який голос за допомогою ШІ
8 Вересня , 2017

В Японії розумні будинки забезпечать себе енергією за рахунок штучного фотосинтезу

Японська компанія TOKYO Iida Group протестує житловий будинок, який використовує вуглекислий газ (СО2) для штучного фотосинтезу.

Досліди будуть проводитись спільно із співробітниками Університету Осаки. Фахівці прагнуть створити “розумні” будинки, які зможуть не тільки знизити кількість CO2, що надходить у навколишнє середовище, а й переробляти його в процесі штучного фотосинтезу. Для підтримки реакції використовується сонячна енергія, а кінцевим продуктом є водень.

На цей раз фахівці компанії Iida GHD спільно із співробітниками університету створили дві нові технології. Перша – пристрій для вироблення та зберігання мурашиної кислоти, з якої в подальшому виділяється водень. Друга технологія полягає у використанні синтезованого водню для ефективного виробництва енергії.

Для підтримки процесу штучного фотосинтезу було створено спеціальний конверсійний пристрій на металоксидній підкладці, який споживає сонячну енергію і використовує віологен, каталізатор розщеплення водневмісних кислот (дегідратаза) і спеціальні пігменти. В ході досліджень було виявлено, що металооксидна підкладка з оксиду титану здатна покращити ефективність синтезу мурашиної кислоти в 6 разів, при цьому необхідність у додаванні дегідратази відпадає. Потім, після вибору найбільш підходящого віологену, ефективність реакції була збільшена ще вдвічі.

Японські вчені впевнені, що таким чином можна повністю забезпечити енергетичні потреби всього будинку. Це стане можливим завдяки розміщенню на даху спеціальної установки, що виробляє мурашину кислоту в процесі штучного фотосинтезу і подальшого перетворення кислоти в водень, який надалі використовується для вироблення електрики.

На відміну від традиційних способів використання сонячної енергії, при яких виникають втрати під час зарядки та розрядки акумуляторів, новий метод «домашнього» фотосинтезу дозволяє отримувати H2 по мірі необхідності, запобігаючи втрат і забезпечуючи житло енергією в режимі 24/7.

Джерело: japantoday.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline