Майже весь світ може перейти на поновлювані джерела енергії до 2050 року
31 Серпня , 2017
Експеримент з ядерним реактором на солях торію перезапущений після 40 років забуття
31 Серпня , 2017

В Японії найманий робот буде виконувати буддійські похоронні обряди

Японська компанія Nissei Eco Co. розробила програмне забезпечення для робота «Pepper», створеного корпорацією SoftBank Group Corp. Тепер у цього робота-гуманоїда нова професія – буддійський жрець для проведення похоронних обрядів.

Pepper вперше був представлений публіці в 2014 році. Тепер же, завдяки новому, він навчився читати вголос сутри і стукати в барабан – ці дії є невід’ємною частиною буддійської похоронної церемонії.

Поява нового «електронного ченця» має під собою вагомі соціальні й економічні підстави. В останні десятиліття Японія переживає демографічну кризу – населення країни стрімко старіє і скорочується. В цих умовах багато буддійських жерців отримують менше грошей за свої ритуальні послуги, що змушує їх шукати підробіток за межами своїх храмів. Спеціальний робот для проведення похорону може зайняти місце жерця, коли той недоступний для парафіян. До того ж, його робота дешевша – приблизно 450 доларів за повний обряд, замість 2200 доларів, які зазвичай платять ченцеві-людині.

Pepper у своїй новій іпостасі був представлений на виставці похоронної індустрії Life Ending Industry Expo, яка проходить зараз в Токіо. Поки що на рахунку робота не значиться жодної проведеної церемонії. Чи будуть його послуги користуються попитом, або жителі Японії залишаться вірні віковим традиціям – покаже час.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline