У січні Rinspeed представить електрошатл, який може стати транспортом майбутнього
10 Грудня , 2017
Телескоп «Джеймс Вебб» пройшов кріогенні тести
10 Грудня , 2017

В Японії дрони-патрульні виженуть з офісів невиправних трудоголіків

Японська будівельна компанія Taisei і виробник дронів Blue Innovations об’єднались для розробки безпілотника T-FREND. Це автономний літальний дрон, призначений для використання тільки всередині офісних будівель. Він патрулює територію в кінці робочого дня і виявляє тих, хто порушує режим – трудоголіків-самогубців і промислових шпигунів.

Термін «кароса» означає суто японське явище — смерть від перевтоми на роботі. У 2017 році 25 % усіх японських компаній ставили співробітникам від 80 годин понаднормової роботи на місяць, але ще частіше працівники йдуть на переробку самі. І гинуть від втоми і стресу. Щоб знизити смертність серед персоналу, в прямому сенсі, вигнати людей з офісу додому, в будівлю і запустять патрульних дронів T-FREND.

Дрони переміщаються по території офісів без GPS, вони рухаються за стандартними маршрутами, дотримуючись розкладу трудового дня. Машина обладнана акустичною системою, яка транслює мелодію «Hotaru no Hikari», традиційний японський сигнал закінчення шкільних занять, закриття магазинів і т. д. Рядовий працівник не може відключити дрон або сховатись від нього – передбачається, що у персоналу виробиться звичка при вигляді музичного вартового завершати роботу і йти додому.

Крім динаміків на борту машини є камери відеоспостереження і сканери пропусків. І якщо хтось зі співробітників виявиться там, де бути не повинен, службі безпеки буде простіше це виявити. Аналогічно, частково спрощується охорона приміщень, адже робот не втомлюється і працює всю ніч безперервно. Плюс, на відміну від людини-сторожа, дрон не боїться тієї самої понаднормової роботи.

T-FRENDДжерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: