Квантові точки роблять антибіотики в 1000 разів ефективнішими
21 Жовтня , 2017
Компанія Dainese презентувала «розумний» жилет з функцією подушки безпеки для робітників
22 Жовтня , 2017

В Швейцарії створено бетонний дах, здатний генерувати енергію з сонячних променів

Дослідники зі Швейцарського федерального технологічного інституту в Цюріху створили ультратонку покрівлю, яка здатна генерувати електроенергію. Її відрізняє незвичайна конструкція – це міцна залізобетонна споруда, що виглядає як здиблені пінопластові хвилі. А ще вона гарно виглядає.

Прототип даху вже готовий, але на ділі його випробують лише в наступному році, коли добудують експериментальне житловий будинок HiLo. Споруда має висоту 7,5 м та загальну площу 160 кв. м. за рахунок сильно зігнутої форми. Це одночасно і захист будівлі від негоди, і сонячна електростанція – вся зовнішня поверхня даху покрита фотогальванічними панелями.

Головне досягнення швейцарців – розробка алгоритму нанесення бетону для отримання довільної криволінійної, але збалансованої форми. В основі конструкції лежить система сталевих тросів з точно розрахованою силою натягу, які обтягуються полімерною тканиною. І вже на неї напилюється бетон шаром товщиною від 3 до 12 см. Автори проекту кажуть, що можуть спорудити за цією технологією дах практично будь-якої форми.

Даних про потужність генерації енергії поки немає, але розрахунки показують, що при гарній погоді будівля буде виробляти більше електрики, ніж споживати. І її дах вийшов куди дешевшим дизайнерських аналогів, плюс помітно красивішим типових будівельних конструкцій. Проект для тих, хто мріє жити з комфортом і не переплачувати за це.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: