Комп’ютери вчаться читати «мову тіла»
17 Липня , 2017
NASA офіційно визнало, що у них немає грошей на відправку людей на Марс
17 Липня , 2017

В Швейцарії надрукували серце, яке здатне битись

Серце надруковане дослідницькою групою з Вищої технічної школи Цюріха в Швейцарії — саме там фахівці за допомогою технологій 3D-друку надрукували штучне серце з силікону.

Інші вчені вже давно почали друкувати органи на 3D-принтерах, деякі навіть робили спроби надрукувати кровоносну систему, але серце зробити набагато складніше. Поки надрукувати точну копію людського серця ні в кого не вийшло, більше того, вчені поки не знають, як до цього підступитись, але намагаються, працюють і пробують нове.

Дослідники з Цюріха відзначають, що їх серце приходить в непридатність після 3000 тисяч скорочень, а це близько півгодини роботи. Проте, виглядає воно досить реалістично, і функціонує схожим на справжнє серце чином, цілком справляючись з перекачуванням рідини, схожої по щільності на кров.

Важить серце 400 грамів і складається з лівого і правого шлуночка з додатковою камерою, яка за допомогою стисненого повітря надувається і здувається, перекачуючи при цьому рідину.

Вчені вважають, що зупинятись на досягнутому не варто, тому вони продовжать вивчати можливості тривимірного друку і використовувати цю та інші технології для друку органів серцево-судинної системи. Навіть якщо зараз все йде не зовсім гладко, то в майбутньому ситуація напевно може змінитись.

— Ми хочемо створити штучне серце, яке було б максимально схожим на справжнє, щоб його навіть можна було пересадити пацієнту, — заявляє один з дослідників групи ETH Zurich.

Сучасні штучні серця зазвичай використовуються в якості тимчасового варіанту, який дозволяє пацієнту дочекатись пересадки донорського серця, але донорів часто не вистачає, тому для багатьох людей повноцінне штучне серце могло б стати відмінним варіантом.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: