Як перевіряють вікна на міцність у випадку буревію?
9 Вересня , 2017
У Сіднеї побудують перший у світі штучний риф
9 Вересня , 2017

В Сан-Франциско планують обкладати податками роботів

Можливо, незабаром в американському місті Сан-Франциско (штат Каліфорнія) буде введений податок на роботів. Якщо це станеться, компанії, які взяли на роботу машин замість людей, повинні будуть платити останнім компенсацію за втрачені місця.

Відомий політик Джейн Кім (Jane Kim) активно виступає за введення податку на роботів. Вона розмовляє з лідерами високотехнологічної індустрії, різними лабораторними групами по всьому штату Каліфорнія і представниками влади, обговорюючи, яким чином краще впровадити подібний податок.

Як зазначає портал Futurism, такі податкові виплати будуть відрізнятись від звичайних. Вони будуть спрямовані конкретній людині, чиє робоче місце зайняла машина, що працює на ШІ. Так, компанії повинні будуть компенсувати колишньому співробітникові кошти і соцгарантії, які він мав до цього: ці виплати можуть піти, наприклад, на перепідготовку людини, на додаткову освіту і т. д.

В інтерв’ю ABC News Кім помітила, що автоматизація буде однією з головних проблем, пов’язаних з нерівністю доходів; сам по собі перехід до роботів не є негативним явищем, проте він «може продовжити розшарування суспільства, якщо до нього не підготуватись вже зараз».

При цьому не всі розділяють подібні ідеї. Наприклад, міністр торгівлі США Уілбур Росс вважає, що податок на роботів може відлякати бізнес, який вирішив підвищити ефективність праці за допомогою автоматизації.

На думку співзасновника Microsoft Білла Гейтса, роботи повинні обкладатись податками так само, як і люди; це дозволить здійснити плавний перехід до автоматизованих технологій.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline