Цього літа в Парижі з’являться перші річкові “літаючі” таксі
9 Квітня , 2017
В Кіровоградській області будують одну з найбільших сонячних електростанцій в Україні
9 Квітня , 2017

В рамках турніру Robo One були проведені перші поєдинки між автономними двоногими гуманоїдними роботами

Протягом вже досить тривалого часу в Японії проводиться турнір Robo One, в рамках якого проходять поєдинки двоногих роботів різного типу. Несподівані технічні рішення, використані унікальні апаратні засоби, майстерність людей-операторів і рухи, які людина здатна зробити фізично, роблять деякі з поєдинків досить захоплюючим і цікавим видовищем. Але “родзинкою” турніру Robo One цього року стали поєдинки між двоногих гуманоїдними роботами, які діють в повністю автономному режимі. І під час проведення поєдинку власникам цих роботів залишається лише розслабитись і спостерігати за цим поєдинком, зрідка поглядаючи на секундомір.
Слід зауважити, що з технічної точки зору дані поєдинки є найскладнішим видом змагань. Навколо арени не встановлено ніяких стін і обмежувачів, більше того, край арени не позначено навіть яскравою лінією. Всі датчики мають бути встановлені на корпусі робота, не допускається використання окремих камер, встановлених над ареною, які можуть значно спростити і полегшити роботам їх “життя”. Дозволено використовувати бездротове з’єднання із зовнішнім комп’ютером, що може використовуватись лише для контролю і діагностики роботи систем робота.
Конструктори деяких роботів використовували спеціалізовані камери, здатні вимірювати відстань до об’єктів, інші використовували комбінації звичайних камер і мінікомп’ютерів типу Raspberry Pi, які за допомогою бібліотеки OpenCV можуть виявляти і відстежувати інших роботів. Звичайно, у турнірі брали участь і менш складні роботи, в яких використовувалися досить прості ультразвукові та інфрачервоні датчики, і які, при цьому, залишалися досить серйозними противниками для своїх опонентів.

У поєдинках взяли участь 16 роботів різної конструкції, а всього було проведено 12 поєдинків. Можна, звичайно, подивитися усі поєдинки на спеціальному каналі YouTube, але багато з цих поєдинків не можуть похвалитися ні динамікою, ні багатством на події. З точки зору, деяких глядачів, найкращим роботом є робот Simple Fighter, який є самим швидким і рухомим роботом. Тим не менш, це не допомогло роботу Simple Fighter піднятися вище восьмого місця.
Необізнаним людям такі змагання і поєдинки можуть здатися дурницями. Однак, вони є відмінним полігоном для відпрацювання алгоритмів програмного забезпечення, апаратних засобів та інженерних рішень, деякі з яких були і будуть використані згодом в роботах промислового та іншого призначення.
А що стосується проведення поєдинків автономних роботів, то турнір Robo One наступного року обіцяє стати ще більш видовищним і цікавим. До турніру наступного року буде уточнено ряд правил і вимог до роботів, і, що найголовніше, в боях можна буде використовувати більш важких і потужних роботів, ніж це було дозволено в турнірі нинішнього року.Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline