Перший британський модуль доставить на Місяць мініатюрного крокуючого робота в 2021 році
28 Жовтня , 2019
Художник продає маски для обману систем розпізнавання осіб
29 Жовтня , 2019

В Південній Кореї створили легкий і зручний екзоскелет

Останнім часом екзоскелети з області наукової фантастики перейшли в розряд речей, які успішно можна застосовувати в реальному житті. Проте якщо ми з вами говоримо про повнофункціональні екзоскелети, то вони, як правило, досить громіздкі і важкі. Але фахівці з Південнокорейського університету Чунг-Анг розробили легкий, портативний роботизований костюм, який підвищує швидкість бігу і ходьби.

Навіщо потрібен екзоскелет

Екзоскелети здатні допомогти в масі різноманітних ситуацій — від покращення фізичних показників людини до реабілітації пацієнтів з переломами кінцівок і навіть повернути функціональність.

В нашій роботі ми показуємо, що портативний екзоскелет, який допомагає розгинанню стегна, може зменшити метаболізм на 9,3% при ходьбі зі швидкістю 5,4 кілометра на годину, і на 4% при бігу зі швидкістю 9 кілометрів на годину порівняно з рухом без допоміжних пристроїв. Відповідно, це значно покращить витривалість. — кажуть дослідники в анотації, що описує костюм в науковому виданні Science.

Є відразу дві великі проблеми, які вирішує цей легкий екзоскелет. Перша з них полягає в тому, що пристрій важить значно менше, ніж практично всі інші існуючі екзоскелети, які розроблені на сьогоднішній день. Жилет, виготовлений  із тканини, пояс і елементи на стегнах важать всього 5 кілограмів, що робить його не набагато важчим, ніж одяг, який люди носять у повсякденному житті. Компоненти з’єднані легкими дротами, а акумуляторні батареї та електроприводи створені з полегшених матеріалів, що також дуже важливо для зменшення ваги пристрою.

По-друге, новий екзоскелет працює в двох режимах — в режимі бігу і режимі ходьби. Важливо це тому, що за ці види переміщення відповідає фундаментально різна біомеханіка, і перемикатися між ними не просто. Як правило, екзоскелети створюються для якогось одного з цих видів пересування. Більше того, вчені, які працювали над проектом, створили спеціальний алгоритм аналізу ходи, який здатний правильно ідентифікувати ходьбу або біг в більше ніж 99,98% випадків. Завдяки цьому, електроніка самостійно відповідним чином налаштовує екзоскелет.

Ми очікуємо, що наш екзоскелет буде мати широкий спектр застосування. Наприклад, його можна з легкістю використовувати для допомоги у навчанні та реабілітації літніх пацієнтів. Або для підвищення ефективності тренувань солдатів або пожежників», — сказав професор Джук Чі, один з провідних авторів розробки. У довгостроковій перспективі ми уявляємо собі цей екзоскелет в якості предмета гардероба. Як одяг, який ми носимо щодня, але який при цьому покращує наші фізичні показники.

Звичайно, конкретних термінів впровадження екзоскелетів в широку практику назвати складно. Проте ж ця технологія комерціалізована вже зараз. Деякі компанії впроваджують екзоскелети для роботи на виробництві. А військові відомства всього світу щосили ведуть розробки у сфері створення як легких, так і важких екзоскелетів.

Військові екзоскелети дозволяють з легкістю переносити важкий вантаж

До того ж, не варто забувати, що дуже багато речей, якими ми користуємося в повсякденному житті, прийшли до нас з військової сфери. Той же GPS спочатку був суто військовою розробкою. Так чому екзоскелети не може спіткати та ж доля?

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: