Як зловити коптер в сітку
30 Липня , 2017
Першу в світі плавучу вітроелектростанцію почали будувати в Шотландії
30 Липня , 2017

В Німеччині планується створення найбільшої і найпотужнішої в світі акумуляторної батареї

Нещодавно ми розповідали нашим читачам про те, що компанія Tesla побудує в Австралії найбільшу в світі літій-іонну акумуляторну батарею. Однак, представники німецької енергетичної компанії Ewe Gasspeicher GmbH вважають, що батарея компанії Tesla недовго буде носити титул найбільшої акумуляторної батареї в світі. Вже зараз компанія Ewe Gasspeicher почала перші роботи, які, зрештою, приведуть до будівництва нової потокової окисно-відновної акумуляторної батареї, ємність і потужність якої дозволить забезпечити енергією 75 тисяч середньостатистичних житлових будинків.
Потокові окислювально-відновні акумуляторні батареї акумулюють енергію у вигляді рідких електролітів. В “серці” такої батареї, її електрохімічній комірці, течуть два електроліти, позитивний католіт і негативний аноліт. Два потоки рідини розділені мембраною, яка дозволяє переміщатись крізь неї електронам і іонам. Коли така батарея заряджається від зовнішнього джерела енергії, електрони переходять з католіта в аноліт, а коли батарея віддає накопичену енергію – відбувається зворотний електрохімічний процес. “Заряджені” енергією рідкі електроліти накачуються в окремі резервуари, де вони можуть зберігатись протягом кількох місяців.
Потокова батарея Ewe Gasspeicher, що отримала назву brine4power, заснована на технології, розробленій фахівцями з університету Фрідріха Шиллера в Єні. В ній використовуються водно-сольові електроліти з активним полімерним наповнювачем. Всі використовувані в електроліті матеріали менш шкідливі для навколишнього середовища, ніж сполуки, що містять важкі метали і сірчану кислоту, які використовуються в інших типах потокових окисно-відновних акумуляторних батарей.
Подземная аккумуляторная батарея
Батарея brine4power буде побудована на місці газового сховища в місті Йемгум. Вона буде займати дві величезні природні підземні порожнини, які зараз використовуються для зберігання природного газу. Кожна з порожнин має об’єм близько 100 тисяч кубічних метрів, що дасть потокову ємність батареї до 700 МВт*год при потужності 120 МВт.
“Кількості електрики, збереженої в цих двох підземних порожнинах, буде достатньо для постачання електрикою великого міста, такого як Берлін, протягом години”, – розповідає Петер Шмідт (Peter Schmidt), один з директорів компанії Ewe Gasspeicher GmbH, – “Це означає, що ми зараз будуємо найбільшу в світі акумуляторну батарею”.
Але, перш ніж під акумуляторну батарею brine4power будуть віддані підземні сольові порожнини, будуть проведені випробування системи, в якій електроліт буде зберігатись у великих пластмасових контейнерах. Дослідний зразок проточнї акумуляторної батареї буде готовий до випробувань в кінці 2017 року, а на будівництво повномасштабної батареї піде ще близько шести років.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: