Intel запропонувала формулу безпеки безпілотних автомобілів
27 Жовтня , 2017
Штучний інтелект, як працює розпізнавання мови
27 Жовтня , 2017

В Нідерландах з’явилась велосипедна доріжка з туалетного паперу

Як вам ідея використання переробленого туалетного паперу для прокладання велосипедних доріжок? Поки ви всі думаєте, в Нідерландах для себе вже знайшли відповідь на це питання, завдяки інноваційній схемі переробки використаного матеріалу. Згідно зі статистикою, в цій країні щорічно використовується близько 180 000 тонн туалетного паперу. Дві місцеві компанії — CirTec і KNN Cellulose – розробили технологію переробки туалетного паперу в дорожньо-будівельний матеріал.

Перевірити отриманий матеріал вирішили в нідерландській провінції Фрісленд, проклавши з нього 1-кілометрову дорогу, що сполучає столицю провінції Леуварден і містечко Стінс.

Основним компонентом паперу є целюлоза, яка також використовується в багатьох інших виробничих цілях. Саме вона йде в якості основи для нового асфальту. Для отримання дорожньо-будівельного матеріалу туалетний папір спочатку проганяють через цикл переробки, де його фільтрують, очищають і стерилізують при дуже високих температурах. В результаті виходить пухнастий матеріал або матеріал в гранулах, який можна використовувати для виробництва асфальту.

Крім того, отриманий матеріал можна застосовувати для виробництва біопластику та інших будівельних матеріалів. Більшість виробників туалетного паперу в Нідерландах виробляють тільки високоякісний продукт, що володіє високим вмістом целюлози, що, в свою чергу, дозволяє створювати більш якісний будівельний матеріал після його переробки. У звичайному випадку використаний папір, як і інші відходи, просто спалюють на спеціальних заводах з переробки.

Використання такого переробленого паперу – це ефективна економічна модель, заявляють в компанії CirTec.

«В рамках переробки ви позбавляєтесь від усього зайвого і на виході отримуєте продукт високої цінності, що можна продати», — зазначив в інтерв’ю BBC керуючий директор CirTec Карлайн Лахай.

Компанія каже, що щодня вона очищає близько 400 кілограмів целюлози. Деяка частина цієї целюлози експортується в Англію, де вона використовується в якості одного з матеріалів для виробництва біокомпозитів. Целюлоза, що залишилась використовується для виробництва інших продуктів або подальшої переробки.

Основною складністю зараз є збільшення масштабу виробництва, проте в компанії на цей рахунок оптимістично налаштовані і кажуть, що ведуть переговори з іншими потенційними покупцями для виведення виробництва на новий рівень.

Зрозуміло, в питанні переробки використаного туалетного паперу і подальшого використання одержуваного на його основі продукту може бути деяка частка фактора «фу», але, здається, місцеві жителі на це зовсім не звертають уваги.

«Звичайно, на перший погляд може здатись дивним, що дорога створена на основі туалетного паперу. Однак люди відзначають, що при русі по ній вона відчувається звичайним асфальтовим покриттям», — коментує губернатор провінції Фрісленд Майкл Шрієр.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: