Tesla вийшла на південнокорейський ринок: черга на тест-драйв розтягнулась на півроку
26 Березня , 2017
SpaceX і NASA підбирають місця для посадки на Марс
26 Березня , 2017

В майбутньому штучні легені можна буде носити в рюкзаку

Штучні легені, досить компактні для того, щоб їх можна було переносити в звичайному рюкзаку, вже були успішно протестовані на тваринах. Подібні пристрої здатні зробити набагато комфортніше життя тих людей, чиї власні легені з якої-небудь причини не функціонують належним чином. Досі для цих цілей використовувалася досить громіздке обладнання, але нове пристрій, що розробляється вченими в даний момент, здатне змінити це раз і назавжди.

Людина, чиї легені не здатні виконувати свою основну функцію, як правило, приєднуються до машин, насосом, який проганяє їх кров через газообмінник, збагачуючи її киснем і видаляючи з неї вуглекислий газ. Зрозуміло, під час цього процесу людина змушена лежати на ліжку або дивані. І чим довше вони перебувають в лежачому стані, тим слабкіше стають їх м’язи, роблячи одужання малоймовірним. Саме для того, щоб зробити пацієнтів мобільними, і були розроблені компактні штучні легені. Проблема стала особливо актуальною в 2009 році, коли стався спалах свинячого грипу, в результаті якого у багатьох хворих відмовили легені.

Штучні легені можуть не тільки допомогти хворим реабілітуватись від деяких легеневих інфекцій, але і дозволять пацієнтам дочекатись відповідних донорських легенів для трансплантації. Як ви знаєте, черга на донорські органи деколи може розтягнутись на довгі роки. Ситуацію ускладнює той факт, що у людей в яких відмовили легені, як правило, сильно посладлене і серце, якому належить прокачувати кров через зовнішній прилад.

«Створення штучних легенів набагато більш складне завдання, ніж проектування штучного серця. Серце просто перекачує кров, тоді як легені являють собою складну мережу альвіол, усередині яких відбувається процес газообміну. На сьогоднішній день не існує технології, здатної навіть наблизитись до ефективності справжніх легенів», — розповідає співробітник Університету Піттсбурга Вільям Федершпіль.

Команда Вільяма Федершпіля розробила штучні легені, які включають в себе насос (який підтримує серце) і газообмінник, але при цьому пристрій настільки компактний, що легко поміститься в невелику сумку або рюкзак. Пристрій приєднується до трубок, сполученим з кровоносною системою людини, ефективно збагачуючи кров киснем і видаляючи з неї надлишки вуглекислого газу. У поточному місяці завершились успішні випробування приладу на чотирьох піддослідних вівцях, в ході яких, кров тварин насичується киснем протягом різних періодів часу. Таким чином вчені поступово довели час безперервної роботи приладу до п’яти діб.

Альтернативну модель штучних легенів розробляють дослідники Університету Карнегі — Меллон все в тому ж Піттсбурзі. Цей прилад призначений в першу чергу для тих пацієнтів, чиє серце достатньо здорове, щоб самостійно прокачувати кров через зовнішній штучний орган. Пристрій точно так само під’єднується до трубок, які безпосередньо з’єднуються з серцем людини, після чого, ременями прикріплюється до її тіла. Поки що, обидва прилади потребують джерело кисню в додатковому переносному балоні. З іншого ж боку, в даний момент вчені намагаються вирішити цю проблему, і у них цілком успішно виходить.

Прямо зараз дослідники випробовують прототип штучних легенів, яким балон з киснем більше не потрібен. Згідно з офіційною заявою, нове покоління пристрою буде ще більш компактним, а кисень буде виділятись з навколишнього повітря. Прототип зараз тестується на лабораторних щурах і демонструє по-справжньому вражаючі результати. Секрет нової моделі штучних легенів полягає у використанні ультратонких (всього 20 мікрометрів) трубочок з полімерних мембран, які значно збільшують поверхню газообміну.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: