Porsche працює над пасажирським дроном
5 Березня , 2018
Створений робот-змія, що пересувається за рахунок особливої будови “шкіри”
6 Березня , 2018

В Кореї розроблена надефективна водяна батарея

У Корейському інституті передової науки і техніки (KAIST) створили нову конструкцію акумуляторів на водній основі, яка перевершує попередників в сотні разів по всьому спектру базових показників. І це привід в черговий раз нагадати, що засилля літій-іонних батарей в нашому житті не вічне, і на зміну має прийти щось нове. Наприклад, водяні батареї – вони в принципі не можуть зайнятись або вибухнути.

Корейським інженерам вдалося спроектувати дуже ефективну конструкцію анода і катода, які працюють в середовищі електроліту на водній основі. Вони створили дві пластини з комбінації полімеру з графеном, що володіють величезною кількістю мікропор і, як наслідок, колосальною площею поверхні. В аноді пори пусті, в катоді вони заповнені частинками оксиду нікелю розмірами в декілька нанометрів.

Завдяки цьому, щільність потужності батареї зросла стократно, швидкість протікання реакцій і перезарядки тепер вимірюється лише десятками секунд, а знос після 100000 циклів перезарядки склав лічені частки відсотка. Однак ємність прототипу вкрай мала і поки він може працювати тільки з малопотужними системами. Наприклад, зібрати енергію від фотогальванічної пластини, освітленої ліхтарем, і активувати звичайний світлодіод.

Висока швидкість перезарядки, феноменальна надійність батареї і зручність при використанні компактних джерел енергії. Три ключові переваги, які повинні допомогти комерціалізувати розробку і створити на її основі водяні акумулятори для портативних електронних пристроїв. Плюс ця технологія екологічно безпечна і дешева в реалізації, але поки ще виглядає екзотикою в очах великого бізнесу.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: