Які наукові експерименти відкриють нам двері в майбутнє?
6 Вересня , 2017
Отримано найхолоднішу речовину
7 Вересня , 2017

В Кореї розроблений «ганчірочний» OLED-дисплей

Зробити гнучкий дисплей — не найпростіше завдання. Багато розробників намагаються вирішити її різними способами, намагаючись створити м’яку, але міцну основу екрану, яка дозволила б гнути і скручувати без шкоди його структурі. Один з варіантів основи такого дисплею — тканина, але і тут є певні проблеми. По-перше, шорсткість матеріалу, по-друге, гнулися такі екрани погано, а незабаром приходили в непридатність. Фахівці Корейського інституту передових технологій KAIST змогли вирішити ці проблеми, розробивши дисплеї на органічних діодах, що заплітаються в одяг.

Спочатку вчені намагалися виготовити дисплеї на тканині за допомогою сумісного з діодами тонкого полімерного шару, але потім прийшли до висновку, що краще всього покривати діодами тканину іншим способом. Для чого пізніше застосували спеціальний метод занурення, який дозволив розмістити полімерні світлодіоди рівномірно по всій поверхні тканини. Так їм вдалось отримати яскраві дисплеї на тканинах різної щільності, в тому числі і на тонких.

«Екрани, інтегровані в тканину нашого повсякденного одягу, вже не є технологією майбутнього, а тканина, здатна відображати на собі інформацію, має велике значення для текстильної індустрії, тому ми хочемо створити максимально ефективні і яскраві дисплеї з тканини», — говорить глава дослідницької лабораторії KAIST Кен Чхоль Чой.

Але навіть якщо самі текстильні дисплеї будуть створені, вченим належить вирішити ще багато завдань. Будь-який одяг потрібно періодично прати, тому потрібно зробити екрани стійкими до води і агресивних середовищ. Крім того, існує проблема з електроживленням.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline