До 2020 року Adobe відмовиться від Flash Player
31 Липня , 2017
“Різнокольорові” фотони – революція в галузі квантових обчислень
31 Липня , 2017

В Китаї створили штучну “електронну шкіру”, що змінює колір

Як повідомляє прес-служба університету Цінхуа, що розташований в Пекіні, науковцям і дослідникам з цього навчального закладу вдалось розробити новий матеріал на основі графену з унікальними фізичними властивостями: штучну електронну шкіру», здатну змінювати свій колір.

Електронна шкіра отримала назву e-skin (за аналогією з електронними чорнилами e-ink). Варто сказати, що спроби створення речей, що змінюють колір, застосовувались і раніше, але вони ґрунтувались на інших технологіях: на світлодіодах, рідких кристалах або ж з використанням механічних деталей. Графен для даних цілей був взятий за основу вперше. Вибір вчених не випадково зупинився на цьому матеріалі, так як він є дуже стійким до вигинів і найпотужніших механічних навантажень. Як зазначив автор дослідження Тінгтінг Янг,

«Графен володіє не тільки високою прозорістю, хорошою гнучкістю і великою питомою ємністю, але й має великий потенціал для виробництва гнучких електронних компонентів. Крім того, ми виявили, що наш матеріал здатний змінювати колір при деформації. Навіть невеликої напруги виявилось достатньо, щоб викликати явну зміну кольору. Тобто чим більше матеріал розтягується, тим більше змінюється його колір».

За заявою розробників, в ході досліджень вони надихались самою природою: поведінкою хамелеонів і деяких видів восьминогів, здатних змінювати колір залежно від оточення. Детальніше розкрити деталі технології, а також продемонструвати перші зразки виробів на основі e-skin творці обіцяють найближчим часом, але вже зараз вони заявляють, що новий матеріал можна використовувати для виробництва одягу, робототехніки, при виробництві електронних пристроїв, протезування та інших медичних цілей.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: