Гігантські роботи, павук і дракон, влаштували бій на вулицях Оттави
10 Серпня , 2017
SpaceX випустила деморолик майбутнього польоту Falcon Heavy
10 Серпня , 2017

В Китаї готується запуск найбільшої в світі квантової комунікаційної мережі

Оскільки хакери постійно винаходять нові і більш витончені методи атак на комп’ютери і комунікаційні мережі, китайський уряд ухвалив рішення про початок реалізації проекту під назвою Jinan Project. В рамках цього проекту буде створена перша в світі “незламна” квантова мережа, центр якої буде знаходитись в місті Цзинань і яка, до кінця серпня цього року, поєднає безліч абонентів, що знаходяться в Пекіні і Шанхаї.
“Ми плануємо використовувати квантову мережу для національної оборони, фінансової та інших галузей, які оперують секретною або критичною інформацією. А надалі квантова мережа охопить весь Китай і, можливо, деякі ділянки решти світу” – розповідає Жоу Фей (Zhou Fei), заступник директора Інституту квантових технологій в Цзинані.
Запустивши нову мережу, Китай стане першою країною в світі, яка буде використовувати квантові технології в комерційних цілях і яка відірветься далеко вперед від своїх головних конкурентів, США і ЄС. У новій мережі буде використовуватись технологія QKD (quantum key distribution), яка дозволить оповістити всіх абонентів і прийняти відповідні заходи у разі несанкціонованого втручання. Впровадження технології QKD зробить неможливим або майже неможливим перехоплення будь-якої інформації з китайської мережі розвідками або спецслужбами інших країн.
Передбачається, що спочатку користуватись можливостями нової квантової мережі будуть близько 200 абонентів, що мають відношення до оборони Китаю, до уряду, фінансових установ, енергетичної галузі і т. п. І всі ці абоненти можуть бути впевнені в тому, що їх повідомлення або іншу інформацію отримають тільки люди, яким вона призначається. Крім цього, нова китайська мережа стане найдовшою в світі квантовою комунікаційною системою, сумарна довжина всіх її сегментів перевищить 2 тисяч кілометрів.
І на закінчення слід зазначити, що в останні роки у світі ведеться так звана гонка квантових технологій. У 2016 році Європейський Союз інвестував 550 мільйонів євро в проект під назвою 2016 Quantum Manifesto. І, дивлячись на останні події, можна сказати, що Китай вже став лідером перегонів, а початок цьому було покладено в липні цього року, коли за допомогою лазерних квантових технологій і проміжного штучного супутника було передано перше повідомлення.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline