Мікрохвильові технології забезпечать появу 40-Тб жорстких дисків в найближчому майбутньому
16 Жовтня , 2017
Вченим вдалось заплутати на квантовому рівні 16 мільйонів атомів одночасно
17 Жовтня , 2017

В Ісландії запущена електростанція з негативним рівнем викидів

На думку вчених-екологів, якщо не будуть скорочені викиди вуглекислого газу, то вже в найближчі десятиліття можуть настати незворотні кліматичні зміни.

Швейцарському стартапу Climeworks вдалось переобладнати геотермальну електростанцію в Ісландії таким чином, що крім своєї основної функції – забезпечення електроенергією, вона вловлює СО2 з повітря, після чого перетворює його на тверду породу. У такому стані він може перебувати мільйони років.

Climeworks

Сьогодні вже недостатньо лише скоротити викиди вуглекислого газу. Щоб уникнути руйнівних наслідків змін клімату, потрібно знизити середню глобальну температуру приблизно на 2 °С. Для цього доведеться вловлювати СО2, перетворювати в твердий стан і складувати десь під землею. Цей процес носить назву «технологія вловлювання та зберігання вуглецю», яку вже багато років просуває компанія Climeworks.

За допомогою спеціального фільтру, виготовленого з пористих гранул, СО2, з’єднуючись з вологою повітря, затримує частинки речовини. Після цього тепло від геотермальної електростанції вивільняє чистий вуглекислий газ, який закачується під землю на 700-метрову глибину. Там він вступає в реакцію з базальтовими породами і перетворюється в камінь.

Поки продуктивність Climeworks дозволяє вловлювати 50 тонн СО2 на рік. Однак до 2025 року стартап має намір вийти на більш високі показники — до 1 % світових викидів вуглекислого газу.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: