ВМС США отримали найдорожчий авіаносець в історії
12 Червня , 2017
Китайський робот спробує вступити в коледж
12 Червня , 2017

В Голландії запропонували обігрівати будинки серверами

Електронні пристрої виділяють дуже багато тепла при роботі. Тому чим більша в пристроя потужність, тим ефективніше його потрібно охолоджувати. Великі обчислювальні центри, що працюють з великими об’ємами даних, щоденно виділяють величезний обсяг тепла, з яким власники дата-центрів намагаються якомога більш ефективно боротись, придумуючи все більш ефективні методи охолодження, попутно намагаючись заощадити. На допомогу до них вже поспішає голландський стартап Nerdalize, який пропонує використовувати це тепло для обігріву осель простих громадян, повідомляє Digital Trends.

Ідея, запропонована Nerdalize, полягає в тому, щоб все тепло, що виробляється серверами, пустити на опалення будинків. При цьому мешканці будуть отримувати обігрів абсолютно безкоштовно. Для того щоб почати обігріватись таким високотехнологічним способом, достатньо просто підписати угоду з дата-центром і встановити сервери у себе вдома. Таким чином, людина отримає безкоштовне тепло, а дата-центр звільнить у себе додаткові площі, які зможе здавати в оренду.

Автори цього оригінального рішення підкреслюють, що серверне опалення дозволить мешканцям будинків щорічно економити приблизно по 350 доларів на обігрів житла, а компанії зможуть скоротити витрати, пов’язані з охолодженням обладнання.

Перші щасливчики почнуть тестувати нову систему обігріву вже в серпні — всього участь у експерименті на цьому етапі візьмуть 42 будинки, але вже виявили бажання 3500 чоловік. Їх підключать пізніше, якщо все піде як слід.

Раніше використовувати тепло, яке виробляється серверами, запропонувала німецька компанія Cloud & Heat, але її пропозиція відрізнялась тим, що за установку одного сервера потрібно було заплатити близько 15 000 доларів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: