Перший супутник зі змінною конфігурацією запустять в 2019 році
3 Березня , 2018
Porsche працює над пасажирським дроном
5 Березня , 2018

В Гарварді розробили найефективнішу металінзу

Вчені з Гарварду відрапортували про рішення проблеми сумісності технології «металінз» і штучних м’язів, які потрібні для керування штучним оком. Їх прототип має товщину лише 30 мікрон, але може в реальному часі одночасно здійснювати фокусування, коригування аберацій, астигматизму і інших видів розмиття, які проблематично компенсувати традиційними оптичними системами. І він, і в теорії, універсальний.

Адаптивними металінзами називають конструкції, здатні фрагментарно деформуватися на нанорівні, змінювати свою структуру для компенсації оптичних аберацій. Але для цього потрібно дуже точно прикласти до них серію зусиль, для чого необхідно придумати, як керувати штучними м’язами. Тільки опис параметрів структури металінзи діаметром 1 см і товщиною 30 мікрон займає кілька терабайт, а при масштабуванні пристрою його складність зростає неймовірно.

The Harvard Gazzette

У Гарварді пишаються саме тим, що розробили алгоритми мінімізації цих розрахунків, спростили системи контролю металінз до рівня, коли технологію можна буде реалізувати в інтегральних схемах. Плюс вирішили завдання кріплення м’язів до лінзи – підібрали полімер з відповідними параметрами розсіювання світла. Тепер і металінза, і системи керування зосереджені в одній площині — це свого роду готовий модуль для інтеграції в інші оптичні системи.

В теорії металінзи зі штучними м’язами можуть знайти застосування в фото – та відеоапаратурі, телескопах, електронних очах роботів, в імплантатах, мікроскопах і окулярах віртуальної реальності. На практиці технологія ще дуже далека від комерційного втілення – вчені лише поєднали два ключових елементи, але над ефективністю роботи цього тандему ще потрібно попрацювати.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: