Як створити умови для будівництва космічної станції з гравітацією
1 Листопада , 2017
У Waymo відмовились від ручного керування
2 Листопада , 2017

В Чорнобилі почали будувати першу сонячну електростанцію

Зробити «зону відчуження» не просто активною в промисловому відношенні, але і вийти на самоокупність регіону або навіть отримати істотний прибуток, можна за допомогою побудови на її території об’єктів альтернативної енергетики – про це заговорили в українському уряді ще навесні 2016 року.

Трохи пізніше Державним агентством України з управління зоною відчуження та Чорнобильським інститутом досліджень і розвитку був представлений проект Chornobyl Solar, який передбачає будівництво в 10-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС сонячних електростанцій, здатних виробляти 1,5 ГВт-год енергії на рік, а також щорічно приносити близько 120-130 млн євро.

З тих пір, за даними кабміну, на ініціативу України побудувати масивний сонячний парк на місці однієї з найстрашніших у світі ядерних катастроф відгукнулися понад 60 компаній, серед них великі інвестори з Китаю та Франції. Але не дивлячись на такий великий інтерес, реальне будівництво фотоелектричних станцій почалось тільки зараз.

Компанія «Солар Чорнобиль» приступила до активної фази виконання будівельно-монтажних робіт по зведенню першої сонячної електростанції піковою потужністю 1 МВт на майданчику Чорнобильської АЕС. Про це повідомила прес-служба Державного спецпідприємства ЧАЕС.

Фотоэлектрическая станция Чернобыль

“На даний момент на територію будівництва завозиться технологічне обладнання, проводиться установка баластних блоків під металоконструкції, виконується установка плит під стовпи огорожі, ведуться підготовчі роботи перед монтажем металоконструкцій, установка баластного фундаменту під комплектні трансформаторні підстанції”, – сказано в повідомленні.

В ході будівництва будуть встановлені 3762 сонячних модуля. Для розміщення технологічного обладнання електростанції використовуються системи кріплення і фундаменти, які були спеціально розроблені з урахуванням вимог майданчику та радіологічної безпеки.

Солнечный парк в Чернобыле

Введення станції у промислову експлуатацію планується в четвертому кварталі 2017 р. Річна продуктивність СЕС Солар Чорнобиль-1 складе 1024 МВт.

Солар Чорнобиль є спільним проектом Консорціуму компаній Rodina – Enerparc AG, його мета – реалізація проектів відновлюваної енергетики на територіях, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Сонячний Консорціум Rodina – Enerparc AG був заснований в 2013 р. На рахунку компанії Enerparc AG – понад 1800 МВт сонячної генерації на німецькому ринку, а також у Європі, Азії та США.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: