Facebook і Airbus будують безпілотники для роздачі інтернету
6 Грудня , 2017
Скафандр з кнопкою «Додому» сам поверне космонавта на МКС
6 Грудня , 2017

В Австрії створили робочий прототип квантового роутера

Як пише редакція видання Science Alert, група фахівців з Університету Відня змогла розробити перший в історії квантовий роутер і навіть провела перші випробування нового пристрою. Це перший пристрій, який може не тільки приймати заплутані фотони, але й передавати їх. Крім того, схема, яка використовується в роутері, може стати основою для створення квантового інтернету.

Як відомо, системи квантового зв’язку працюють завдяки властивостям квантової заплутаності, що забезпечує неймовірний рівень безпеки даних, що надсилаються. Але зараз такі дані можуть бути надіслані лише безпосередньо від одного користувача до іншого. Перенаправити коректно потік інформації стандартними оптоволоконними мережами неможливо, так як вони поглинають світло і тим самим порушують заплутаність. Однак групі дослідників під керівництвом Ральфа Рідінгера вдалось створити пристрій, який допоміг подолати ці обмеження.

Вчені використовували частоту 5,1 ГГц, створивши 500 кремнієвих резонаторів, частота вібрації яких дозволяє зберегти квантову інформацію. Всі 500 кремнієвих резонаторів були протестовані на наявність підходящої для нього пари. Використано було лише 5 пар, які помістили в холодильник, що охолодив резонатори майже до абсолютного нуля. Потім їх підключили один до одного оптичним кабелем довжиною 20 см. Як повідомив автор та керівник розробки пан Рідінгер,

«Подібні нанороутери здатні підтримувати заплутаний стан фотонів, на відміну від звичайних мереж зв’язку. Ми не бачимо ніяких обмежень, що заважають нам збільшити відстань з 20 сантиметрів до декількох кілометрів і навіть більше. Представлена система масштабується на більшу кількість пристроїв і може бути інтегрована в реальну квантову мережу. Поєднання наших результатів з оптичними мережами, здатними переносити квантову інформацію, може створити основу для майбутнього квантового інтернету».

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: