WiGait – бездротова система, здатна контролювати фактично кожен крок людини
30 Травня , 2017
IMEC представляє перший самонавчальний нейроморфний чіп, здатний складати музику
30 Травня , 2017

В Австралії розробили інноваційну хвильову електростанцію

Інженери компанії Wave Swell Energy розробили нову систему генерації електрики з енергії хвиль, яка перевершує по ефективності більшість інших відновлюваних джерел енергії.

Одними з головних стимулів для розвитку альтернативної енергетики є глобальне потепління і обмеженість ресурсів для традиційних джерел. Також, використання енергії вітру, сонця або води допомагає виробляти електрику на ізольованих і небагатих ресурсами територіях, таких як острови. Інженери компанії Wave Swell Energy розробили для цієї мети надійний і відносно недорогий і легкий в обслуговуванні генератор енергії, що використовує енергію хвиль.

Система являє собою осцилюючу водяну колону. Під водою знаходиться камера, в яку під дією хвиль періодично потрапляє вода. Робота генератора складається з двох циклів. Оскільки камера має обмежений об’єм, то підвищення рівня води в камері створює підвищений тиск. Він знижується за рахунок виходу повітря через спеціальні клапани. Коли хвиля починає відступати настає другий цикл: клапани закриваються, рівень води в камері опускається, за рахунок чого в ній утворюється понижений тиск. Повітря, що потрапляє в камеру зовні, починає крутити турбіну, з’єднану з електрогенератором.

Система працює в два цикли: перший, холостий цикл, повітря виходить через клапани, а в другій він крутить турбіну, з’єднану з електрогенератором.

Існують системи, в яких встановлені двонаправлені турбіни, здатні обертатись в обидві сторони. Однак, такі турбіни мають більш складну конструкцію, і, як правило, програють однонаправленим в ефективності.

Головною концептуальною перевагою розробленої конструкції є те, що під водою знаходиться лише бетон, тоді як вся електроніка і механічні елементи знаходяться над нею. Це означає, що металеві деталі не будуть безпосередньо контактувати з водою, і, відповідно, будуть набагато менше схильні до корозії. Ще однією перевагою є те, що діагностика і ремонт будуть також проводитися на повітрі, без необхідності використовувати дороге і складне обладнання для підводних робіт.

Компанія заявляє, що один генератор буде мати пікову потужність близько одного мегавату, і середню потужність 470 кіловат. Це означає, що система буде мати коефіцієнт використання встановленої потужності набагато вище, ніж сонячні і вітряні джерела енергії.

В кінцевому підсумку конструкція повинна мати розміри 20 на 20 метрів в ширину і 18 у висоту, з яких 10 метрів будуть знаходитись під водою. На даний момент компанія провела випробування зменшеної моделі, які показали, що розробка готова до комерціалізації. Перший повнорозмірний генератор планується встановити в середині 2018 року на узбережжі острова Кінг, що знаходиться недалеко від Австралії. Передбачається, що вартість виробленої енергії буде знаходитись на рівні 7 центів США за кіловат-годину, а при масштабуванні технології можливо буде знизити ціну до 4 центів за кіловат-годину. Для порівняння, інженери оцінюють вартість генерації електрики на Гаваях, де велика частина електроенергії виробляється за допомогою дизельних генераторів, на рівні 40 центів за кіловат-годину.

Розвиток і впровадження генераторів, що працюють на енергії морських хвиль йде набагато повільніше, ніж для вітряних і сонячних. Нещодавно були представлені кілька нових розробок в цій сфері: вітряки без лопатей, генератор у формі пташиних крил або сонячна панель-черепиця.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: