Модульні сонячні електростанції від GCL спростять і прискорять запуск нових об’єктів
20 Жовтня , 2017
Google винагородить хакерів за злом своїх додатків
21 Жовтня , 2017

Unitree Robotics – китайська “реінкарнація” компанії Boston Dynamics

З усіх двоногих і чотириногих роботів, створених в лабораторіях по всій земній кулі, найжахливішими, безсумнівно, є роботи відомої американської компанії Boston Dynamics. Проте, у цієї компанії і її творінь, таких, як PetMan, BigDog, AlphaDog, Spot, SpotMini, Handle та ін., є свої шанувальники, серед яких значиться і китайський робототехнік Ксін Вон (Xing Wang). “Марк Райберт … є моїм ідолом вже досить довгий час” – сказав свого часу Вон щодо засновника і президента компанії Boston Dynamics.

І не так давно, отримавши фінансування від одного з китайських інвесторів, Ксін Вон відкрив власну робототехнічну компанію Unitree Robotics, яка розташовується в Ханчжоу, неподалік від Шанхаю. Мета, яку поставив перед собою Ксін Вон, полягає в тому, щоб зробити крокуючих роботів такими ж популярними і доступними, як наприклад, безпілотники-квадрокоптери.
Робот Laikago #2
Першим дітищем компанії Unitree Robotics став робот під назвою Laikago, яка походить від назви породи собаки (лайка). Робот Laikago являє собою нескладну дослідницьку платформу, орієнтовану на вчених-робототехніків. Але, в принципі, виготовлення такого робота цілком по силам і деяким ентузіастам, а подальші вдосконалення цього робота дозволять застосовувати його на практиці, наприклад, в якості кур’єра.
Кожна кінцівка робота Laikago має три ступені свободи, що дозволяє роботові пересуватись вперед, назад, боком і здійснювати інші хитромудрі рухи. На жаль, рівень автономії нинішнього варіанту робота вельми невисокий, керування ним здійснюється за допомогою контролера, що зв’язується з системою робота через бездротову технологію Wi-Fi. У робота поки ще немає ні стереокамер, ні інших навігаційних датчиків, проте його система керування розрахована на можливість установки додаткових модулів.
Ксін Вон, спільно з поки ще нечисленними співробітниками компанії Unitree Robotics, буквально з чистого аркуша розробив всю механічну конструкцію робота, систему керування та ряд алгоритмів контролю руху. Крім цього для робота були розроблені унікальні двигуни, силові електронні схеми і датчики механічного зусилля.
Робот Laikago #3
Віддаючи належне досягненням компанії Boston Dynamics, Ксін Вон першим ділом навчив свого робота виконанню фірмового трюку – збереження стійкості при ударі збоку. Однак, в систему керування роботом Laikago не вносилось ніяких додаткових алгоритмів для виконання цього трюку. Все необхідне робот робить за допомогою комбінацій базових рухів, і деякі такі складні рухи, які робить робот для стабілізації свого положення, здивували навіть його творців.
Вартість перших зразків робота Laikago на першому етапі буде становити від 20 до 30 тисяч доларів. Але, подальші доопрацювання конструкції і налагоджене виробництво дозволять пізніше значно знизити цю цифру.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: