Термоядерний реактор ITER подолав половину шляху до завершення будівництва
13 Грудня , 2017
Мотор Січ отримає замовлення на 400 мільйонів грн.
14 Грудня , 2017

Ультразвуковий протез дозволить навіть зіграти на фортепіано

5 років тому Джеймсу Барнсу ампутували праву руку вище ліктя після важкої електротравми. Проте деякі м’язи частково зберегли функції контролю за пальцями. Цим скористалась команда дослідників Технологічного інституту Джорджії на чолі з Гілом Вайнбергом. Ними був розроблений протез, за допомогою якого Джеймс отримав можливість грати на фортепіано.

В протезі використані электроміограммні датчики, що зустрічаються як у звичайних, так і просунутих протезах. Ці датчики за допомогою електродів фіксують електричні сигнали від м’язів. Однак, як вважає Гіл Вайнберг, вони не дуже точні.

«Датчики фіксують рух м’язів, — пояснює він, — але цей сигнал занадто «зашумлений», що не дозволяє точно визначити, яким з пальців людина збирається рухати. Ми намагались вдосконалити протез компанії EMG (Electro-Magnetic Generator), виготовлений спеціально для Джеймса, але так і не змогли досягти точного контролю».

Щоб покращити результат, Вайнберг об’єднав свої зусилля з колегами з Georgia Tech. Вони вирішили прикріпити до м’язів руки ультразвуковий зонд, який зазвичай використовується при УЗД.

Протез

Відслідковувана таким чином робота м’язів дає можливість виділити рухи, які відносяться до кожного пальця. Дані шаблони були включені в алгоритм машинного навчання, за допомогою якого система навчилась вгадувати, яким пальцем збирається рухати Барнс і навіть яке зусилля він збирається на це витратити.

Комбінуючи ультразвукові датчики і алгоритми, Вайнберг і його колеги створили протез, що дає можливість керувати кожним пальцем окремо. В результаті Джеймс Барнс зміг зіграти на піаніно пісню з серіалу «Зоряні війни», тим самим висловивши данину поваги біонічній руці Люка Скайуокера.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: