Крихітні порошинки в повітрі дозволяють створювати високоякісні тривимірні зображення
29 Січня , 2018
Гігроботи: роботи, яким не потрібна електрика
30 Січня , 2018

Ультразвукове торнадо дозволяє піднімати у повітря великі предмети

Вчені з університету Брістоля похвалилися тим, що змусили левітувати найбільший об’єкт в історії розвитку акустичних променів-атракторів. І нехай це поки лише полімерна кулька діаметром 2 см, вони вже будують плани по левітації людини. Вся справа в новому методі, який назвали «ультразвуковим торнадо».

Акустична левітація за допомогою променів-атракторів працює дуже просто. На суто певній відстані встановлюються два випромінювача звуку, від яких виходять пересічні ультразвукові хвилі. У цій конкретній точці простору утворюється хвиля, всередині якої може левітувати об’єкт.

Ключове слово «може» – потрібно ідеально збалансувати характеристики цілі, інакше надлишковий тиск від акустичних хвиль просто відкине її геть. Як раз цю задачу і вирішили в Брістолі, де спорудили чашу з розташованими по колу випромінювачами. При її роботі «візерунок звуку» з частотою 40kHz,  виглядає як спіраль або торнадо – хвилі рухаються навколо нерухомого центру, в якому левітує об’єкт.

Щоб ультразвукове торнадо не розкрутилося і не викинуло об’єкт, система забезпечена механізмом перемикання напрямку руху хвиль, щоб вони чергувалися і компенсували вплив один одного. Такий підхід дозволив обійти обмеження по розміру об’єкта – тепер він може бути значно більшим довжини хвилі, що відкриває перспективи щодо левітації реально великих і корисних в господарстві предметів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: