BMW візьме участь в електричних гонках Формула Е як виробник
27 Березня , 2017
Створено перший електричний вимикач на базі єдиної молекули, що має необмежений ресурс
28 Березня , 2017

Ультралегкі гнучкі сонячні панелі eArche можуть перевернути ринок фотовольтаїки

Сонячна панель під назвою eArche, створена за участю австралійської компанії Energus – це супергнучка ультратонка сонячна батарея, яку можна розміщувати на фасадах будівель, дахах автобусів, навісах або інших поверхнях.

За словами керівника проекту, доктора Женьронг Ші (Dr Zhengrong Shi) інноваційна панель має практично необмежений потенціал, і вже зараз діючі системи загальної потужністю 40 кВт використовуються в трьох локаціях по всій Австралії.

eArche створена з композитних матеріалів, які використовуються при виробництві вікон літаків: вони майже на 80% легші, ніж звичайні фотоелектричні панелі. Ші розповсюджує нову розробку за допомогою австралійської компанії Energus і гонконгської компанії SunMan і заявляє, що його панелі є найбільшою інновацією в сонячній енергетиці за останні 10 років.

«Велика частина скорочення витрат, як ми бачимо, пов’язана з виробництвом, зростанням ефективності і логістичним ланцюжком. Дуже мало інновацій пов’язано з продуктами та програмами, тому ми вирішили зосередитись на самій панелі, яка раніше була дуже твердою і важкою», – сказав Ші RenewEconomy.

покрытие из эластичных солнечных батарей

У деяких компаній не виходить розміщувати сонячні панелі, тому що вони занадто важкі для дахів будівель, але технологія китайського розробника може змінити цю ситуацію. Згідно інформації виробника, eArche має товщину 5-6 мм і важить близько двох тонн на 100 кВт, в той час як звичайні дахові геліосистеми важать близько восьми тонн на 100 кВт і коштують приблизно стільки ж.

Гнучка фотоелектрична панель може бути виготовлена на замовлення з урахуванням індивідуальних розмірів дахів і стін будинків. Також, передбачена можливість використання технології для наземних транспортних засобів, яхт, торгових автоматів і багато чого іншого. Більше того, Ші вважає, що уряди повинні вимагати, щоб сонячні батареї були інтегровані в структуру всіх нових будинків.

Чи стане eArche дійсно революційним продуктом – покаже час. А поки Ші протиставляє свій виріб сонячній черепиці Tesla, яка, на його думку, є невірним рішенням, в основному, через вартість і вагу.

Джерело: energy-fresh.ru

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline