Гігантський акумулятор Ілона Маска вперше пригодився
26 Грудня , 2017
ЄKA випробовує мінісупутники, здатні самостійно змінювати орбіту
27 Грудня , 2017

Український стартап Kwambio створив унікальний високошвидкісний 3D-принтер для друку кераміки

Український стартап вважає, що тривимірний друк зможе повернути популярність унікальним і кастомізованим предметам, які зазвичай робляться ремісниками вручну. На думку розробників, прийшов час довірити цей процес високотехнологічним машин, здатним застосовувати індивідуальний підхід на кожному етапі, особливо коли мова йде про текстуру і глазур.

«Промислові 3D-принтери можуть створювати функціональну кераміку великого і середнього розміру з високими рівнями деталізації, які не досяжні при використанні настільних 3D-принтерів. Наша команда постійно експериментує з безліччю різних типів глини, глазурей, текстур, поверхонь, форм, розмірів, оздоблення, а також налаштувань на 3D-принтерах, покращуючи виробничий процес», – пише Kwambio на своєму сайті.

Kwambio – це одеська фабрика 3D-друку, що спеціалізується на виробництві керамічних та металевих виробів, штаб-квартира якої знаходиться в Нью-Йорку.

Близько року тому Kwambio запустив перший у Європі промисловий цех з виготовлення 3D-друкованих виробів з кераміки. Українці використовують 3D-принтери для друку об’єктів будь-якої складності: прикраси, посуд, предмети інтер’єру, промислові зразки і навіть кісткові імпланти.

Однак незабаром після відкриття на фабриці зіткнулися з проблемою: жоден існуючий принтер не міг надрукувати виріб з кераміки з досить високою точністю і швидкістю. «Процес виробництва був надто складним і тривалим – спочатку на 3D-принтері друкували форму. Потім, методом традиційного литва, об’єкт готували до випалу і нанесення покриттів. В результаті, на виробництво однієї чашки могло піти до 10 днів», – розповів AIN.UA засновник і СЕО стартапу Володимир Усов.

3д-печатные кружки и чашки

Тоді Kwambio вирішив доопрацювати існуючі рішення. За словами Усова, команді вдалося скоротити терміни виробництва виробів до декількох днів за допомогою створення нової технології струменевого 3D-друку керамічними порошками, що дозволяє друкувати відразу готові об’єкти.

печать керамики принтер струйный

Для впровадження технології інженери Kwambio зібрали власний принтер, який вже працює на фабриці в Одесі. Модель називається Ceramo One.

трехмерный принтер для печати посуды

За словами розробників, основна відмінність українського принтера Kwambio від існуючих в світі аналогів – висока швидкість (160 мм/с) і точність друку (20 мкм), а також широкий вибір матеріалів власної розробки, що дозволяє друкувати як дизайн об’єкти, так і промислові зразки.

Максимальний розмір виробу, який Ceramo One може надрукувати за один раз, 35Х35Х38 см. Вироби більшого розміру друкуються частинами.

напечатанные на принтере оригинальные предметы

Експертна команда KWAMBIO тісно співпрацює з художниками і дизайнерами для створення продукту, який не лише унікальний, але і функціональний. Після розробки дизайну фахівцями компанії, замовник може зробити останні штрихи на веб-сайті за допомогою програмного забезпечення KWAMBIO і користувальницьких «фільтрів», які можна застосувати до об’єкта для створення додаткових красивих варіацій за формами, розмірами і матеріалами.

«Ceramo One знизив ціну друку з кераміки одного квадратного сантиметра поверхні до 8 центів (середня ціна на ринку 12-15 центів). Швидкість друку теж зросла – за рахунок модернізації механіки самого процесу і використання нового типу матеріалів. Завдяки українській розробці надрукувати чашку можна за 2-3 години», – стверджує Усов.

бижутерия распечатанная на принтере

Новий принтер друкує за допомогою спеціальних порошків на основі глини, які також розробили на фабриці. Завдяки власному виробництву, Kwambio розширив набір колірних рішень: зараз в асортименті близько 100 кольорів керамічних порошків. Також стартап розробив порошки для друку форм під лиття металевих виробів і друку промислових зразків в аерокосмічній сфері.

Поки Kwambio зібрав лише один принтер і готується представити Ceramo One на виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі. Відкрити передзамовлення на пристрої планують з січня 2018 року. Очікувана ціна – $25 000.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: