Китайський тритонний вантажний безпілотник AT200 здійснив перший політ
28 Жовтня , 2017
Штучний інтелект навчився обходити захист від роботів
28 Жовтня , 2017

Україна побудує найбільшу в Європі ВЕС потужністю 500 МВт

Українські енергетики планують побудувати в Запоріжжі новий вітропарк, який стане найбільшою наземною вітроелектростанцією в Європі. Очікується, що загальний обсяг інвестицій в проект складе близько 700 млн євро.

За інформацією начальника Управління зовнішніх зв’язків та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ОДА Артура Бойка, нову ВЕС з турбінами загальною потужністю 500 МВт розмістять на території Приазовського та Мелітопольського районів Запорізької області.

“Інвестор проекту – компанія Юрокейп Юкрейн” – українське підприємство компанії EuroCapeNewEnergy. Загальний обсяг інвестицій – близько 700 млн євро, з яких 300 млн євро, згідно з наявними у нас даними, вже зарезервовані для реалізації проекту по будівництву цієї ВЕС. Прогнозований термін реалізації проекту – 2019 рік “, – заявив Бойко.

Згідно з його даними, велика частина потужностей вітроелектростанції (350 МВт) буде побудована на території Гірсівської ВІДГ Приазовського району Запорізької області, в розвиток інфраструктури якої компанія направить 350 тис. доларів. Чиновник також додав, що відповідний договір про внесок у розвиток соціальної інфраструктури представники сторін підписали під час міжнародного інвестиційного форуму “InCoForum-2017: кооперація громад та бізнесу”, який нещодавно пройшов у Запоріжжі.

Договір передбачає поетапне фінансування розвитку інфраструктури, виходячи з співвідношення 1 тис. доларів інвестицій на 1 МВт потужності.

В даний час в Запорізькій області вже функціонує одна велика вітряна електростанція – Ботієвська ВЕС (ДТЕК). Станція була введена в експлуатацію в 2014 році і на сьогодні є найбільшим вітропарком на території України, що включає 65 вітрових турбін сумарною потужністю 200 МВт. Інвестиції в будівництво станції склали близько 340 млн євро.

Джерело: ukrinform.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline