Від Антарктиди відколовся шматок масою 1 трильйон тон
13 Липня , 2017
Ізраїльські танкісти зможуть бачити крізь корпус танку
13 Липня , 2017

Учені CERN виявили нову “двічі зачаровану” елементарну частинку

Дослідники з Європейської організації ядерних досліджень CERN, що працюють на Великому Адронному Колайдері, виявили нову елементарну частинку, яка до цього часу існувала лише в теорії. Ця частка, Xicc++, містить у своєму складі два важких зачарованих кварка і її подальше вивчення призведе до кращого розуміння природи деяких фундаментальних фізичних сил.
Нагадаємо нашим читачам, що кварки – це крихітні елементарні частинки, з яких складаються всі більші частинки, з яких, в свою чергу, складається вся оточуюча нас матерія. Кожен баріон (загальна назва для всіх частинок нормальної матерії) складається з трьох кварків, кожен з яких може відноситись до одного з шести видів, які називаються в науці “ароматом”. Верхні і нижні кварки є найлегшими кварками, також існують дивні, зачаровані, чарівні і справжні кварки, два останніх з яких є найважчими.
У теорії кількість баріонних частинок має відповідати кількості можливих комбінацій різних типів кварків. Але на практиці кількість таких частинок значно менша, у складі всіх відомих до останнього часу баріонів спостерігався лише один з важких видів кварків. Нещодавно виявлена частинка Xicc++ є першою частиною, яка складається з двох важких зачарованих кварків і одного верхнього кварку, що дає цій частці масу 3 621 МеВ, що в чотири рази перевищує масу протону.
Барионная частица Xicc++
“Знахідка баріона, що містить два важких кварки, вкрай цікава для науковців. Ця частка є ідеальним інструментом для досліджень у галузі квантової хромодинаміки, теорії, що описує одну з чотирьох фундаментальних сил – силу сильних ядерних взаємодій” – розповідає Джованні Пассалева (Giovanni Passaleva), – “Знання про такі частинки дозволять нам поліпшити існуючі теорії і зроблять наші наукові прогнози більш точними”.
Подальшими кроками, які мають намір вжити вчені, стане вивчення поведінки частинок з настільки незвичайним кварковим складом, а одним з аспектів цієї поведінки є послідовність розпаду частинки. Паралельно з цим вчені CERN будуть проводити пошуки інших баріонів, у складі яких перебувають два важких кварки інших ароматів.
“На відміну від звичайних баріонів, в яких три кварки виконують складний “танець” в безпосередній близькості один від одного, баріони з двома важкими кварками схожі на бінарну (подвійну) зоряну систему” – розповідає Гай Уілкінсон (Guy Wilkinson), один з дослідників, – “Два важких кварки відіграють роль двох  масивних зірок, що обертаються одна навколо одної , а легкий кварк, немов планета, що рухається навколо важких кварків”.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: